Meteoroloji'den Önemli Uyarı! O İllerde Yaşayanlar Yeni Yıla Sağanakla Girecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınladığı son hava tahminlerine göre yeni yılda birçok ili kuvvetli sağanak yağış bekliyor. MGM, vatandaşlara sel baskınlarına karşı uyarıda bulundu.

Gündem 30.12.2021 - 17:11 30.12.2021 - 17:11 Büşra Uluşen

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, yeni yılın ilk günlerinde kuvvetli sağanak bekleniyor. Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Batı Karadeniz ile İstanbul, Manisa ve Denizli çevrelerinde sağanak yağış ön görülürken, diğer bölgelerde parçalı bulutlu bir hava hakim olacak.

Trakya ve Kıyı Bölgelerinde Sağanak Yağış!

Meteoroloji'nin tahminlerine göre, Ege'nin kıyı kesimleri ile Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Antalya çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde sis ile doğu kesimlerde buzlanma ve don dolayına karşı vatandaşların dikkatli olması öneriliyor. 

meteoroloji

Güney Ege'de Rüzgar!

Güneydoğu kesimler ile Doğu Akdeniz kıyılarında kuzey yönlerden hafif, Güney Ege kıyılarında güneydoğu yönlerden kuvvetli rüzgar bekleniyor. 

Kuvvetli Yağış Uyarısı Yapıldı!

Kuvvetli yağışların Muğla kıyılarında, Akdeniz merkezde görülmesi beklenirken yüksek kesimler başta olmak üzere Kemer, Kumluca ve Finike'de yoğun kar yağışı beklenmesi nedeniyle ani sel ve su baskınları ile ulaşımda aksamalar meydana gelebilir. 

Yılbaşında Hava Nasıl Olacak? 

31 Aralık Cuma hava tahminleri:

Ankara:  1°C - 10°C

İstanbul: 8°C - 10°C

İzmir: 12°C - 18°C

Antalya: 10°C - 17°C

Bursa: 7°C - 15°C

Edirne: 2°C - 11°C

Kars: -17°C - -3°C

Erzurum: -11°C - 1°C

Sivas: -2°C - 2°C

Kayseri: -3°C - 8°C

Şanlıurfa: 2°C - 12°C

Şırnak: 1°C - 9°C

Gelişmelerden Haberdar Olun

@