Meteorolojiden Şehir Şehir Çok Kuvvetli, Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yapmış olduğu son değerlendirmelerinde ülke genelinde oluşacak hava durumunu açıkladı.

GÜNDEM 24.03.2020 - 10:43 15.07.2021 - 00:08 Emlak 365

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yapmış olduğu son değerlendirmelerinde ülke genelinde oluşacak hava durumunu açıkladı. Şehir şehir açıklanan tahminlere göre bazı iller için kuvvetli, gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı. Yapılan değerlendirmelerin ardından Ankara, İstanbul, İzmir ve diğer şehirler ile bölge bölge yapılan hava durumu değerlendirmelerini sizlerle paylaşıyoruz.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Türkiye geneli yeni hava durumu değerlendirmesini paylaştı. Son günlerde Türkiye geneli görülen açık havanın bazı bölgeler için kaybolacağını öngören Meteoroloji Genel Müdürlüğü bazı şehirler için yağış uyarısında bulundu. Bazı bölgelerde yağışların etkili olacağını açıklayan meteorolojinin uyarıları şu yönde.GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ UYARISIMeteoroloji Genel Müdürlüğü açıklamalarında ülke genelinde parçalı bulutlu bir havanın hakim olacağını tahmin etti. havacıklarında bir değişiklik beklmeyemen kurum yağışlara ilişkin şu bilgileri verdi. "Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in batısı, Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Adana, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Konya ve Şırnak çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da ise yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor."

HAVA SICAKLIĞI VE RÜZGAR UYARISIMeteoroloji Genel Müdürlüğü yurt genelinde önümüzdeki beş günlük süreçte hava sıcaklıklarında çok önemli değişimin olmayacağını bildirdi. Rüzgar beklentisine ilişkin ise kurum, rüzgaların genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesinin beklendiğini açıkladı. ANKARA İSTANBUL İZMİR HAVA DURUMUİstanbul için yapılan değerlendirmelerde havanın çok bulutlu ve hafif yağışlı olacağı, İzmir'de çok bulutlu ve akşam saatlerine kadar sağanak yağışlı, Ankara'da ise parçalı ve çok bulutlu öğlen saatlerinde hafif yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@