Meteorolojiden Şiddetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji uyardı: Trakya, İstanbul ve Çanakkale'nin kuzey kesimlerinde şiddetli sağanak yağış bekleniyor.

GÜNDEM 27.07.2017 - 10:30 15.07.2021 - 00:22 Emlak 365

Meteoroloji uyardı: Trakya, İstanbul ve Çanakkale'nin kuzey kesimlerinde şiddetli sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji, Trakya, İstanbul ve Çanakkale'nin kuzey kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış için uyardı.
İstanbul için akşam saatlerinde yağış uyarısı yaparken sabah saatlerinde sis etkisini gösterdi.

İstanbul'da saat 03.00'ten itibaren bölgeyi etkisi altına alan sis, ulaşımda aksamalara neden oldu. Sis nedeni ile görüş mesafesi düşerken, sürücüler güçlükle ilerleyebildi.

Sis Marmaray’a Yönlendirdi

Yaşanılan sis nedeni ile saat 06.00'dan itibaren Üsküdar-Beşiktaş, Üsküdar- Eminönü, Üsküdar-Karaköy, Üsküdar-Haliç, Kadıköy-Karaköy, Kadıköy-Eminönü, Kadıköy-Beşiktaş, Beşiktaş-Adalar vapur seferleri iptal edildi. İptal edilen vapur seferleri nedeni ile yolcular Marmaray'a yöneldi. Bununla birlikte Marmaray'da yoğunluk oluştu.

Meteorolojinin yapmış olduğu değerlendirmelere göre; ülkenin kuzeybatı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara Bölgesi ile İzmir, Aydın, Manisa, Kütahya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edildi.

Şiddetli Yağış Uyarısı

Hava sıcaklıklarının iç ve doğu kesimlerde 2 ile 4 derece yükseleceği ve batı kesimlerde ise 3 ile 6 derece düşeceği öngörülüyor.

Trakya ve İstanbul çevreleri ile Çanakkale'nin kuzey ilçelerinde sağanak ve gök gürültülü yağışların kuvvetli olması nedeni ile meteoroloji, ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, şiddetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerektiği konusunda uyardı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@