Meteoroloji'den Son Dakika Yağmur ve Kar Yağışı Uyarısı! Hangi İllerde Kar Bekleniyor?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yeni haftanın hava durumu raporu yayınlandı. 6-10 Aralık haftasında hava nasıl olacak? Meteorolojİ'den kar ve yağmur uyarısı geldi.

Gündem 06.12.2021 - 00:01 06.12.2021 - 00:01 Engin Uzunoğlu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava durumu raporu güncellendi. 6 - 10 Aralık haftasında Türkiye'nin 7 bölgesinde hava durumunun nasıl olacağı açıklandı. Yapılan genel değerlendirmeye göre sıcaklıkların Salı gününden itibaren azalmaya başlayacağı bildirildi. Perşembe gününden sonra ise Batı bölgelerinden başlamak üzere sıcaklıklkarın yeniden mevsim normallerine yükseleceği bildirildi. 

GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ İSTANBUL'DA ETKİLİ OLACAK!

Meteoroloji'den verilen bilgilere göre Salı gününden itibaren Türkiye yağışlı bir hava akımının etkisine girecek. bu yağışlar ilk olarak Batı bölgelerinde etkili olacak. İstanbul, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir gibi şehirlerde gök gürültülü sağanak yağmurlar yine Salı güğnü etkili olmaya başlayacak. 

METEOROLOJİ KAR YAĞIŞI UYARISI YAPTI!

Meteoroloji'den yapılan en çarpıcı uyarı ise kar yağışı uyarısı oldu. Çok sayıda il için Meteoroloji Genel Müdürlüğü şimdiden kar uyarısı verdi. Çarşamba gününden itibaren Erzurum, Erzincan, Bingöl, Gümüşhane, Bayburt, Hakkari, Muş, Bitlis, Ardahan, Van, Ağrı ve Kars'ta kar yağışları etkili olmaya başlayacak. 

PERŞEMBE GÜNÜ KAR YAĞIŞI BEKLENEN İLLER AÇIKLANDI

Perşembe günü için de kar yağışı uyarısı yapan Meteoroloji genel Müdürlüğü kar yağması beklenen illeri Kars, Gümüşhane, Ardahan, Erzincan, Van, Bayburt, Erzurum, Muş, Ağrı, Bitlis, Hakkari ve Iğdır olarak açıkladı. 

CUMA GÜNÜ KAR YAĞIŞLARI ÜLKEYİ TERK EDECEK!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kar yağışlarının Cuma günü ülkeyi terk edeceğini duyurdu. Gelecek hafta sonu ise Türkiye genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden bir hava etkili olacak.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kar yağışı beklenen illerde yetkilileri uyardı. Kar yağışlarının hayatı olumsuz etkilememesi için gerekli tedbirlerin alınması gerektiği bildirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@