Meteorolojiden Yeni Felaket Alarmı: 5 İle Sel, Heyelan, Dolu ve Fırtına Uyarısı!

Türkiye bir yandan orman yangınları bir yandan sel felaketleri ile boğuyor. Bugün hava nasıl olacak, yağış var mı, sel uyarısı yapılan iller hangileri?

Meteorolojiden Yeni Felaket Alarmı: 5 İle Sel, Heyelan, Dolu ve Fırtına Uyarısı!

Ülkemizi etkisi altına alan doğal afetler ne yazık ki tüm hızı ile devam ediyor. Yurdun bir bölümü orman yangınları ile mücadele ederken bir bölümü ise aşırı yağışlar sonrası meydana gelen sellerle boğuşuyor. Can kayıpları her geçen dakika artarken Meteoroloji Genel Müdürlüğü 15 Ağustos 2021 tarihli hava durumu tahmin raporunu yayımladı.

Yayımlanan rapor ile beraber ne yazık ki selin etkisi altında olan Karadeniz Bölgesi için bir kere daha aşırı yağış sonrası sel, heyelan, dolu ve fırtına uyarısı yapıldı. Bu Pazar hava durumu nasıl, yağmur var mı, aşırı yağış ve sel uyarısı yapılan iller hangileri?

15 AĞUSTOS 2021 PAZAR GÜNÜ HAVA DURUMU TAHMİN RAPORU! MGM METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SEL UYARISI YAPILAN İLLER HANGİLERİ?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM günlük hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Yayımlanan rapor ile beraber ne yazık ki bir süredir sel afetleri ile mücadele eden Karadeniz Bölgesi için bir kere daha yoğun yağış ve sel uyarısı yapıldı.

mgm-hava-durumu-tahmin-raporu-15-ağustos

KARADENİZ BÖLGESİ İÇİN YENİ UYARI! AŞIRI YAĞIŞ, SEL, HEYELAN VE FIRTINA ALARMI VERİLDİ

MGM tarafından açıklanan 15 Ağustos 2021 tarihli hava durumu tahmin raporu ile Orta ve Doğu Karadeniz bölgesi için yeni alarm verildi. Öğleden sonra şidetini arttıracağı belirtilen yağışların Ardahan dolaylarında yerel kuvvetli yağış şeklinde geçmesi bekleniyor.

Yağışların Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde çok kuvvetli zaman zaman şiddetli olması bekleniyor. Sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbir alınması gerektiği belirtildi.

kuvvetli-yağış-uyarısı-yapılan-iller

SELİN VURDUĞU KASTAMONU, SİNOP VE BARTIN'DA SON DURUM NE, SELDE KAÇ KİŞİ HAYATINI KAYBETİ?

Türkiye bir yandan yeni afetlere hazırlanmaya çalışırken bir yandan afetin vurduğu bölgelerde yaraları sarmaya çalışıyor. Selin vurduğu Kastamonu, Bartın ve Sinop'ta can kayıpları her geçen saat daha da artarken arama kurtarma çalışmaları ise tüm hızı ile devam ediyor.

Açıklanan son rakamlara göre ne yazık ki sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 55'e yükseldi. Bölgede kayıp ihbarı yapılan kişileri arama çalışmaları devam ederken bu rakamın artmasından endişe ediliyor.

SONRAKİ HABER