Metropol Araştırma Tarafından Şubat Ayının Son Anket Sonuçları Açıklandı!

Metropol Araştırma Şirketi Başkanı Özer Sencar gerçekleştirmiş oldukları son anketin sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

Metropol Araştırma Tarafından Şubat Ayının Son Anket Sonuçları Açıklandı!

Metropol Araştırma Şirketi Başkanı Özer Sencar gerçekleştirmiş oldukları son anketin sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Resmi sosyal medya hesabı üzerinden son anket sonucunu "Yorumsuz" başlığı ile paylaşan Sencar vatandaşın gidişattan memnuniyetsiz olduğunu söyledi.

TÜRKİYE'NİN GİDİŞATI ANKETİ SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Ankete katılan kişilere Metropol Araştırma Şirketi tarafından "Genel olarak düşündüğünüzde Türkiye iyiye doğru mu gidiyor, yoksa kötüye doğru mu gidiyor?" sorusu yönetildi. Soruya verilen yanıtlara göre Türkiye kötüye gidiyor diyenlerin oranı yüzde 60,4 olarak açıklanırken, Türkiye iyiye gidiyor diyenlerin oranı yüzde 25.2 olarak açıklandı.

Koronavirüs salgını nedeni ile ekonomide yaşanan dalgalanma vatandaşın yanıtlarını da etkiledi. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de pandemi nedeni ile zorunlu kısıtlama kararları alınırken lokanta, esnaf, sinema, okul kantinleri gibi kapatılan işyerleri nedeni ile hem küçük esnaf hem de bu iş yerlerinde çalışan kişiler mağdur olmuş, kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı gibi önlemler ile devlet destekleri ödemeleri yapılmıştı.

Metropol Araştırma Tarafından Şubat Ayının Son Anket Sonuçları Açıklandı! - Resim 1

Süreçte alınan önlemlere, devlet tarafından ödenen teşvik ve destek paketlerine ve kamu bankaları tarafından verilen düşük faizli kredi desteklerine rağmen ne yazık ki vatandaş yine de geçim sıkıntısına düşmüştü. Yaşanan bu sıkıntılar anket sonuçlarına da olumsuz yansıdı.

Bir önceki anket döneminde yüzde 64,8 olan oran yüzde 60,4 seviyesine gerilemiş olsa da yine de son derece yüksek olması nedeniyle dikkat çekti. Ekonomide yaşanan gelişmeler, koronavirüs tablosunun seyri, alınan kısıtlama kararlarının gevşetilmesine bağlı olarak sonraki anket sonuçları takip edilecek.