Metropoll Araştırma'dan Cumhurbaşkanlığı Seçimi Anketi! Cumhurbaşkanı Erdoğan Karşısında Hangi Aday Yüzde Kaç Oy Alıyor?

Metropoll Araştırma Şirketi tarafından Cumhurbaşkanlığı Seçimleri için yapılan bir anket çalışmasının sonuçları kamuoyuna açıklandı. Bugün Cumhurbaşkanlığı Seçimi olsa hangi aday yüzde kaç oy alır? Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ikili seçime kalınırsa hangi adayın oy oranı daha yüksek olur?

Metropoll Araştırma'dan Cumhurbaşkanlığı Seçimi Anketi! Cumhurbaşkanı Erdoğan Karşısında Hangi Aday Yüzde Kaç Oy Alıyor?

Türkiye'de vatandaşların siyasi tercihleri yaşanan ekonomik, siyasal ve toplumsal olaylarla değişmeye devam ediyor. Son dönemlerde vatandaşların en çok ilgilendikleri konuların başında ekonomi geliyor. Pandeminin de etkisiyle ekonomik olarak zor bir süreçten geçen varandaşların siyasi tercihlerinde buna bağlı değişimler yaşandığı iddia ediliyor.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ ANKETİ

Metropoll Araştırma Şirketi, Türkiye'de düzenli olarak seçim anketi yapan firmaların başında geliyor. Her ay farklı farklı konseptlerde seçim anketi yapan şirket son olarak Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ile alakalı olarak vatandaşların nabzını tuttu. Vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı seçimi olması durumunda olası adaylardan hangine oy verecekleri soruldu. En güçlü Cumhurbaşkanı adayı olarak akbul edilen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında hangi adayın yüzde kaç oy aldığı da anket sonuçları ile ortaya çıktı.

HANGİ ADAY YÜZDE KAÇ OY ALIYOR

Metropoll araştırmanın anketinde vatandaşlara ikili tercihler üzerinden görüşleri soruldu. Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı olan Recep Tayyip Erdoğan ile Millet İttifakı'nın olası cumhurbaşkanı adaylarında vatandaşların tercihlerinin ne olacağı sorusu katılımcılara yöneltildi. Çıkan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yarışında Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 42,5, Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 39,7 oy alıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'n yarışması halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 38,5, Meral Akşener ise yüzde 42,5 oy alıyor. Olası bir diğer aday Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarışında Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 37,5, Mansur Yavaş ise yüzde 49,4 oy alıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında en çok oy alan olası cumhurbaşkanı adayı ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu. Ekrem İmamoğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarışında Ekrem İmamoğlu yüzde 49,9, Cumhurbaşkanı Erdoğan ise yüzde 38,8 oy alıyor.

SONRAKİ HABER