Metropoll'den Bugün Seçim Olsa Anketi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Karşısına Çıkacak Hangi Aday Yüzde Kaç Oy Alıyor?

2023 seçimlerine dair büyük bir merak yaşanırken Metropoll Araştırma Şirketi tarafından yapılan son seçim anketinin sonuçları açıklandı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde muhtemel oy oranları...

Gündem 03.05.2022 - 11:29 03.05.2022 - 11:29 Engin Uzunoğlu

Türkiye’de 2023 yılında yapılacak olan seçimlerin heyecanı yavaş yavaş yaşanmaya başlandı. Anket şirketleri de vatandaşların nabızlarını ölçtükleri anket sonuçlarını kamuoyuna açıklıyorlar. Son yapılan seçim anketlerinden birisinin altında da Metropoll Araştırma Şirketi’nin imzası bulunuyor. Tamamen Cumhurbaşkanlığı Seçimi için yapılan bu anket çalışmasının n14-20 Nisan tarihleri arasında 26 şehirde 2164 kişiyle yapıldığı bildirildi.

Metropoll Araştırma Şirketi’nin son anketinde katılımcılara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı yarışına girmesi muhtemel adaylar eşleştirilerek kime oy verecekleri soruldu. Bu yapılan anketten oldukça çarpıcı sonuçlar çıktı. 

ANKET SONUÇLARINA GÖRE EN GÜÇLÜ ADAY MANSUR YAVAŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın olması durumunda ankete katılanların yüzde 44’ü Mansur Yavaş’a oy vereceklerini yüzde 34,3’ü ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy vereceklerini söylediler.

İMAMOĞLU CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I GEÇEMİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yarışacakları bir seçimde ise anket katılımcılarının yüzde 37,5’i Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, yüzde 36’sı ise Ekrem İmamoğlu’na oy vereceklerine dair yanıtlar verdiler.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE MERAK AKŞENER REKABETİNDE İBRE CUMHUR İTTİFAKINDA

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener olması durumunda ise anket katılımcılarının oy dağılımı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yana oluyor. Bu şekilde bir seçimde Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 38,6, Meral Akşener ise yüzde 34,2 oranında oy alıyorlar. 

KILIÇDAROĞLU - ERDOĞAN YARIŞININ KAZANANI KİM OLUR?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir seçim yarışına girilmesi durumunda ise anket sonuçlarına göre seçimi Cumhurbaşkanı Erdoğan net bir oy farkı ile kazanıyor. Katılımcılar böyle bir seçim yarışında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüzde 40,1, Kemal Kılıçdaroğlu’na ise yüzde 30,2 oranında oy vereceklerine dair yanıtlar verdiler. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@