Metruk Binalar Genelgesi ile Metruk Binaların Yıkımı Hızlandı!

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan metruk binalar genelgesi ile sürdürülen çalışmalar hızlandı. Yıkılan metruk bina sayısı büyük bir hızla artmaya devam ediyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 24.08.2019 - 11:46 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan metruk binalar genelgesi ile sürdürülen çalışmalar hızlandı. Yıkılan metruk bina sayısı büyük bir hızla artmaya devam ediyor.

Güvenlik açısından büyük bir zaafiyet yaratan metruk binalar için yıkım kararı alınmıştı. Ankara Altındağ Belediyesi 90 Metruk Binayı Yıktı! Sabah Gazetesi tarafından yapılan habere göre Altındağ Belediyesi 90 metruk binanın yıkımını tamamladı. Kamusal alan, parklar ve imar yollarının üzerinde yer alan 15 mahallenin sınırları içerisinde bulunan 90 metruk bina yıkıldı. Metruk gecekonduların yıkımlarını bütün bir hızı ile sürdüren Altındağ Belediyesi bu sayede ilçeye yönelik olarak yapılması planlanan yatırımların önünü açmayı hedefliyor. Belediye Yatrımların Önünü Açmayı HedefliyorYapılan yıkımları değerlendiren Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı amaçlarının Altındağ'a yapılan yatırımların önünü açmak olduğunu belirterek metruk binaların yıkımlarına tüm hızı ile süreceğini dile getirdi. Çarpık kentleşmeyi engellemeyi amaçladıklarını belirten Balcı halk sağlığını tehdit eden binaların yıkımlarını yapmaya özen gösterdiklerini belirterek 90 adet metruk gecekondu yıkımını tamamladıklarını dile getirdi. Hatırlanacağı üzere İçişleri Bakanlığı metruk binalar genelgesi yayımlamış  bu genelge ile 81 ilin valiliğine metruk binaların yıkımlarını hızlandırmaları için talimat vererek uyarıda bulunmuştu.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@