Mevduat Faizine Hoşgeldin Tanışma Faizi Dopingi! Ziraat Bankası, Halkbank Vakıfbank 32 Günlük Faiz Oranları Listesi

32 günlük vadeli mevduat faizi yükselişini sürdürdü, devlet bankaları devreye girdi. Hoşgeldin, tanışma faizi ile en yüksek faiz hangi bankada?

Finans 19.07.2021 - 13:45 25.07.2021 - 11:36 Gülcan Özer

Bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranları Merkez Bankası tarafından atılan adımlarla büyük bir hızla yükselmeye devam ediyor. TCMB Temmuz 2021 PPK toplantısı ile bir kere daha faiz indirimi beklentilerini boşa çıkarmış, politika faiz oranını yüzde 19 seviyesinde sabit bırakmıştı.

Yüksek enflasyon rakamlarından destek bulan faiz oranları yukarı yönlü hareketine devam ederken kamu bankalarından da bankada parası olanlara müjdeli haber geldi. 32 günlük vadeli mevduat faizi hesabı açmak isteyen kişilere Vakıfbank tanışma faizi ile daha yüksek faiz getirisi elde etme imkanı sundu. 

DEVLET BANKALARININ MEVDUAT FAİZİ COŞTU! VAKIFBANK HOŞGELDİN FAİZİ İLE YÜZDE 19 MÜJDESİ VERDİ

Devlet bankası olması nedeni ile parası olan vatandaşların ilk tercihleri arasında yer alan Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank yeni kampanyalarını duyurdu. Kamu bankaları arasında en yüksek faiz veren banka Vakıfbank oldu. 

Ziraat Bankası vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 17 olarak uygulanırken, hoşgeldin faizi ile bu rakam ilk kez vadeli mevduat hesabı açacak olan kişilere yüzde 18 olarak uygulanıyor. Halkbank vadeli mevduat hesabı ise yüzde 17 olarak uygulanırken dijital vadeli mevduat hesabı açan kişilere yüzde 18 oranında faiz veriliyor. 

Vakıfbank arı hesabı ile ise dijital kanaldan müşteri olan kişilere özel yüksek faiz müjdesi verildi ve en yüksek mevduat faizi veren kamu bankası oldu. 

vakıfban-tanışma-faizi

VAKIFBANK DİJİTAL MEVDUAT HESABI NASIL AÇILIR, NASIL DAHA YÜKSEK FAİZ ALINIR?

Mevduat hesabı açmadan önce Vakıfbank dijital başvurusu yapan kişiler daha yüksek mevduat faizi kazanma imkanı elde edecekler. Bunun için Vakıfbank mobil kanalından sırası ile; Hesaplar / Vadeli / Hesap Aç / Avantajlı Vadeli Hesap bağlantısı linklerinin tıklanması yeterli olacak. 

İnternet bankacılığı kanalı üzerinden işlem yapmak isteyen kişiler için ise Hesaplarım / Vadeli Hesaplarım / Vadeli Hesap Açma / Avantajlı Vadeli Hesap Açma linklerini tıklayarak hesabınızı açabilir, yüzde 19 mevduat hesabı faiz oranı üzerinden Türk Lirası birikimlerinize yüksek faiz getirisi elde edebilirsiniz. Vakıfbank arı hesabı faiz oranı yüzde 18 olarak uygulanırken dijital mevduat hesabı açan kişiler ise 1 puanlık daha yüksek faiz elde edecekler ve yüzde 19 üzerinden birikimlerini değerlendirecekler.

Bu oran üzerinden hesap açan kişilerin 100 bin liralık para birikimi 180 günde 8 bin 901 lira getiri sağlarken 32 günlük faiz getirisi ise 1.582 lira olarak gerçekleşecek.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@