MHP Diyarbakır il başkanlığı neden kapatıldı, başkanı kim?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP Diyarbakır il teşkilatının kapatıldığını açıkladı. MHP Diyarbakır il başkanlığı neden kapatıldı, başkanı Cihan Kayaalp kimdir?

Gündem 16.06.2022 - 13:35 16.06.2022 - 13:35 Büşra Uluşen

Milliyetçi Hareket Partisi MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili olan Semih Yalçın, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak Diyarbakır İl Teşkilatının kapatıldığını duyuldu. 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın açıklaması ardından Diyarbakır İl Teşkilatının neden kapatıldığı merak konusu oldu.

MHP Diyarbakır İl Teşkilatı neden kapatıldı?

Yalçın sosyal medya hesabından il teşkilatının kapatılmasına ilişkin şu ifadeleri kullandı: 

'' MHP Diyarbakır il teşkilatımız görülen lüzum üzerine parti tüzüğümüzün ilgili maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden feshedilmiş, il başkanlığımız kapatılmıştır. '' 

MHP Diyarbakır il teşkilatının neden kapatıldığına ilişkin bir açıklama ise henüz yapılmadı.

MHP Diyarbakır İl Başkanı kimdir?

Milliyetçi Hareket Partisi Diyarbakır İl Teşkilatı başkanı olarak Cihan Kayaalp görev yapıyordu. Kayaalp'in alt birimi olarak ise 17 ilçe teşkilatı bulunuyor. Ancak genel başkan yardımcısının açıklaması sonrasında teşkilatlar kapatıldı. 

MHP Diyarbakır il başkanı Cihan Kayaalp, henüz Nisan ayında Diyarbakırlı vatandaşların MHP'ye gösterdikleri ilgiden memnun olduklarını söyleyerek, en küçük etkinliğin bile burada büyük ilgi gördüğünü. En küçük etkinliklerin ise miting havasında geçtiğini belirtmişti. 

mhp il teşkilatı

MHP'nin il başkanlığını kapattığı Diyarbakır ilinde ileride nasıl bir yol izleyeceği ise merak ediliyor. Herkes teşkilatın neden kapandığını merak ederken MHP genel başkanı Devlet Bahçeli ve MHP genel başkan yardımcısı Semih Yalçın'dan net bir açıklama gelmedi. Açıklamaları takip edecek ve yeni bilgiye ulaştığımızda haberimizi güncelleyeceğiz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@