MHP eski Milletvekili Ahmet Çakar kimdir, Melis Sezen'e ne söyledi, neden gündem oldu?

MHP eski Milletvekili Ahmet Çakar, katıldığı bir TV programında Melis Sezen'i hedef alarak giyinişi için ağır ifadeler kullandı. Peki Ahmet Çakar kimdir, mesleği ne? İşte ayrıntılar.

Gündem 12.05.2022 - 15:15 12.05.2022 - 15:15 Büşra Uluşen

MHP eski Milletvekili Ahmet Çakar, katıldığı televizyon programında sarf ettiği sözler ile gündeme oturdu. Çakar, ünlü oyuncu Melis Sezen'in bir gala gecesinde giydiği elbiseyi canlı yayında eleştirerek ağır ithamlarda bulundu. Çakar'a ünlü isimlerden tepki ise gecikmedi. 

'' O kıyafet kanunen suç ''

MHP eski Milletvekili Ahmet Çakar, bir tartışma programına katılarak konu ile ilgisiz olarak Sadakatsiz dizisinin oyuncusu Melis Sezen'i Altın Kelebek Ödül Töreni'nde giydiği beyaz elbise nedeniyle eleştirdi. 

Melis Sezen'in giydiği elbisenin kanunen suç olduğunu, göğüs dekoltesinin tamamen açık olduğunu belirterek toplum içinde kendini gösterdiğini ifade etti. 

Eski Milletvekilinin bu açıklamaları ardından Hazal Kaya başta olmak üzere birçok ünlü isim tepki göstererek, kıyafet eleştirmenin ya da kıyafet üzerinden yargılamanın Ahmet Çakar'ın üstüne vazife olmadığı söylendi. 

mhp ahmet çakar

Ahmet Çakar kimdir, kaç yaşında?

Ahmet Çakar, 15 Temmuz 1951 tarihinde Aksaray'da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Çakar, üniversite döneminde Ülkücü hareket içinde ön plana çıkan ve bu alanda faaliyet gösteren isimlerden biridir. 

Ahmet Çakar, Milliyetçi Hareket Partisi'nden 21. Dönem İstanbul Milletvekili seçilmiştir. Mevcut mesleği ise avukatlıktır. 

MHP eski Milletvekili Ahmet Çakar, Melis SEzen hakkında '' Bu ahlaksızlığın daniskası değil midir? '' şeklinde ifadeler kullanarak gündeme geldi. 

Ünlü oyuncu Hazal Kaya ise bu ifadeler karşısında '' Oturdunuz koca koca hukukçular, torununuz yaşındaki kadının bedenini mi konuşuyorsunuz. Ortada bir suç varsa suçlu sizsiniz '' ifadesini kullandı. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@