MHP Lideri Bahçeli Erken Seçim İddialarına Yanıt Verdi, Sığınmacı Konusuna Değindi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada erken seçim iddialarına ve Suriyeli sığınmacılara değindi. Bahçeli'nin gündeminde Ekrem İmamoğlu da vardı.

Gündem 10.05.2022 - 11:22 10.05.2022 - 11:22 Gülşah Konuk Akın

Partisinin MYK toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nın gündeminde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriyelı sığınmacılar ve erken seçim iddiaları vardı. Türkiye'deki asıl sorunun değişmeyen kafa yapısı olduğunu söyleyen Bahçeli, Millet İttifakı'ndan cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin aylardır cevap gelmediğini, 6'lı masadakilerin birbirlerini zorda bıraktığını söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olmasına ilişkin değerlendirme yapan Bahçeli: "Kılıçdaroğlu'nun aday olma iştahı her seferinde karşı duruş ile kırılmaktadır. İBB Başkanı'nın Karadeniz turunda belediye bütçesi ile dar katılımlı mitingler düzenlemesi ortamı yeniden kızıştırmıştır. Bu belediye başkanının hangi siyasi sorumluluğunu üstlendiğini merak ediyoruz. Otobüse doldurduğu gazetecilerle bu belediye başkanı nereye gidiyor? Bayram gününde Karadeniz'de ne aramıştır? İstanbul'u yüz üstü bırakması hangi ahlaka sığmıştır? Şehrini bırakarak vızır vızır gezmesi hangi akla hizmettir? ifadelerini kullandı.

bahçeli-kılıçdaroğlu-6lımasa-eleştirisi

ERKEN SEÇİM İDDİALARINA YANIT GELDİ
MHP Lideri Bahçeli, erken seçim iddialarına ilişkin açıklamada seçimlerin 2023 yılının haziran ayında yapılacağını, erkene alınmasının söz konusu olmadığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açık ara farkla yeniden seçileceğini, tarihin 2023'te tekerrür edeceğini, kazananın Cumhur İttifakı ve MHP olacağını söyledi. 

SIĞINMACI AÇIKLAMASI

Sığınmacı konusuna da değinen Bahçeli, bazılarının sığınmacı sayısını 8 milyon, bazılarının da 10 milyon olduğunu iddia ettiklerini, bunların palavra olduğunu, devlet kayıtlarının ortada olduğunu söyleyerek düzensiz göçe kesinlikle müsaade edilmemesi gerektiğini, sığınmacıların ülkelerine onurlu ve güvenli dönüşlerinin sağlanacağını, bugün misafir olan sığınmacıların yarın komşu olacağını ifade etti.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@