MHP Lideri Bahçeli'den 103 Amirele Sert Tepki! Rütbeleri Sökülmeli

103 emekli amiralin yayımladığı bildiriye en sert tepkilerden birisi de Devlet Bahçeli'den geldi. MHP Lideri Bahçeli söz konusu amirallerin rütbelerinin sökülmesi gerektiğini ifade etti.

MHP Lideri Bahçeli'den 103 Amirele Sert Tepki! Rütbeleri Sökülmeli

103 emekli amiral tarafından imza atılan ve darbe iması olduğu değerlendirilen bildiriye MHP'den çok sert yanıt geldi. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla bildiride imzası bulunan amirallere sert tepki gösterdi.

MHP LİDERİ BAHÇELİ'DEN ÇOK SERT TEPKİ

Kendisine ait sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bildirinin muhtıra tarzında hazırlandığını söyledi. Gece yarısı servis edilen bu bildiride imzası bulunan amirallerin rütbelerinin sökülmesi gerektiğini vurgulayan MHP Lideri Bahçeli, paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı.

Devlet Bahçeli'nin Açıklaması

"103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları anti demokratik ve tehditvari, aynı zamanda vesayetçi bildiriyi Milliyetçi Hareket Partisi nefretle lanetlemekte ve reddetmektedir. Bu kapsamda partimizin görüşü olarak derhal alınması gereken önlemler şu şekildedir:"

"Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır."

"Ayrıca 103 vesayetçi amiralin imzasıyla yayımlanan bildirinin arkası ve önü kararlılıkla araştırılmalı, bu rezaletin içinde kimlerin olduğu tevsik ve tespit edilmelidir. Konu vatandır, konu demokrasidir, konu milli iradedir. Taviz veya gecikmenin bedeli hiç kuşkusuz ağır olacaktır."

HÜKÜMETTEN ÇOK SERT TEPKİ GELMİŞTİ

103 emekli amiralin imzasının yer aldığı bildiriye ayrıca Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve TBMM Genel Başkanı Mustafa Şentop'tan sert tepkiler gelmişti.