MHP Lideri Bahçeli'den İstanbul Sözleşmesi Açıklaması! Sözleşme Kılıfı Altında...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Sözleşmesine dair açıklamalarda bulundu. Sözleşmenin feshedilmesinin doğru bir karar olduğunu ifade eden Bahçeli'nin açıklamaları haberimizde.

MHP Lideri Bahçeli'den İstanbul Sözleşmesi Açıklaması! Sözleşme Kılıfı Altında...

MHP 13. Olağan Büyük Kurultayı kapsamında seçilen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu'na (MDK) üyeleri, Devlet Bahçeli ile bir toplantı gerçekleştirdiler. MHP'nin önümüzdeki dönem stratejilerinin ele aldığını toplantı sonrasında Devlet Bahçeli yazılı açıklamada bulundu.

MHP LİDERİ BAHÇELİ'DEN İSTANBUL SÖZLEŞMESİ AÇIKLAMASI

Yazılı açıklamasında çeşitli gündem ve siyasi konular hakkında açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Sözleşmesine ilişkin de görüşlerini kamuoyu ile paylaşıldı.

Cumhurbaşkanlığı Kararı ile feshedilen İstanbul Sözleşmesi için doğru bir karar ifadesini kullanan Devlet Bahçeli Sözleşmesi'nin 80'inci maddesinin, sözleşmede imzası bulunan ülkelere sözleşmeden çekilme imkanı tanıdığını hatırlattı. Bu kapsamda alınan kararı yorumlayan Devlet Bahçeli Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesinin hem iç hukuka hem de uluslararası hukuka uygun olduğunu vurguladı.

Zaman İçinde Çelişen Sonuçlara Neden Oldu

Bahçeli, İstanbul Sözleşmesine ilişkin açıklamasında 2012 yılında sözleşmeye mecliste yer alan partilerin destek verdiğini ancak sözleşmede yer alan uygulamaların milli ve manevi yapımızla çelişen sonuçlar doğurduğunu ifade etti.

İstanbul sözleşmesinin aile ve kadını korumak, güçlendirmek yerine küresel lobilerin, baskı gruplarının, çıkar odaklarının ve cinsel sapkınlıkların propaganda mecrası haline getirildiğini ifade etti. Bu kararın isabetli olduğunu ifade eden Devlet Bahçeli kararın hayırlı olduğunu sözlerine ekledi.

SÖZLEŞME KILIFI ALTINDA

Devlet Bahçeli İstanbul Sözleşmesine dair açıklamasının devamında ise "Milli ve manevi değerlerimizi yozlaştıran her türlü akım, düşünce, niyet, eğilim ve sözleşme metnine karşı hazırlıklı olmak, tedbir ve önlem almak tarihi önemdedir. İstanbul Sözleşmesi kılıfı altında toplumsal bünyemizi zehirleyen söylem, eylem ve hedeflerin tehlikeli seviyelere ulaştığını görmek lazımdır." ifadelerini kullandı.