MHP Lideri Bahçeli'den Milyonları Umutlandıran Müjde Gibi EYT ve Asgari Ücret 2022 Zam Açıklaması Geldi!

Cumhur ittifakının ortağı MHP Lideri Devlet Bahçeli mecliste düzenlenen partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. MHP den son dakika EYT açıklaması, EYT çıkacak mı?

Finans 16.11.2021 - 12:04 16.11.2021 - 12:05 Gülcan Özer

Milliyetçi Hareket Partisi MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin mecliste düzenlenen grup toplantısında yapmış olduğu konuşmasında çok önemli açıklamalarda bulundu. Daha öncede MHP'nin ara ara gündeme taşıdığı EYT ve 3600 ek gösterge hakkında açıklama yapan Bahçeli her iki konunun da acil olarak çözüme kavuşturulması gerektiğini dile getirdi. 

Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren 3600 ek gösterge ile Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT mağdurlarının taleplerinin haklı olduğunu belirten Bahçeli adım adım 2023'e doğru kararlılıkla yürüdüklerini dile getirdi. Devlet Bahçeli bu süreçte vatandaşların haklı taleplerinin karşılanmasının kendilerinin görevi olduğunun altını çizdi. 

DEVLET BAHÇELİ MECLİSTEN DUYURDU: MHP'DEN SON DAKİKA EYT VE 3600 EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI!

Mecliste Salı günü gerçekleştirilen grup toplantısı kapsamında kürsüye çıkan MHP Lideri Devlet Bahçeli gündeme dair çok sayıda konuda kritik açıklamalarda bulundu. Kürsüdeki konuşmasına partilileri, toplantıya katılanları, basın mensuplarını ve vatandaşları selamlayarak başlayan Bahçeli 2023 seçimlerine doğru kararlılıkla ilerlediklerini dile getirdi. 

bahçeli meclis konuşması

Son dönemde anketlerde MHP'nin oy oranlarının son derece düşük çıkmasına da değinen Devlet Bahçeli bazı anket şirketlerini "siparişle çalışmakla" itham etti. Türkiye'nin bağımsızlığına sahip çıkacağını dile getiren Devlet Bahçeli MHP'nin kulis ya da çıkar partisi olmadığını, asla da olmayacağını söyledi. Devlet Bahçeli son dönemde gündemde ki yerini koruyan 3600 ek gösterge ve EYT düzenlemesi hakkında da açıklama yaparak "Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi bizim sorumluluğumuzdadır.

devlet bahçeli asgari ücret açıklaması

EYT çözülerek gündemden çıkarılmalıdır. 3600 ek gösterge konusunda hükümete her desteği vereceğiz. İnsanlarımızın haklı taleplerini karşılamak hepimizin zorunluluğundadır. Asgari ücretle geçinen kardeşlerimizin enflasyona ezdirilmemeleri beklentimizdir" diyerek asgari ücret tespit komisyonundan enflasyonun üzerinde zam beklediklerini dile getirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@