MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Genel Af ve Cezai İndirim Bekleyenlere Kötü Haber

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli genel af yasasına dair açıklamalarda bulundu. Devlet Bahçeli konuşmasında 2018 yılında verdikleri genel af kanun teklifini beklemeye aldıklarını duyurdu.

GÜNDEM 04.12.2019 - 17:01 15.07.2021 - 00:11 SERHATMEDYA

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli genel af yasasına dair açıklamalarda bulundu. Devlet Bahçeli konuşmasında 2018 yılında verdikleri genel af kanun teklifini beklemeye aldıklarını duyurdu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli genel af yasası olarak bilinen kanun tekliflerine dair bir açıklama yaptı. MHP Lideri Bahçeli tarafından yazılı olarak yapılan basın açıklamasında, bu düzenlemeyi bekleyen vatandaşlara kötü haber geldi. Devlet Bahçeli yazılı açıklamasında Cumhur İtifakı ile tezatlık yaşanmaması adına af tekliflerini beklemeye aldıklarını duyurdu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin af konusuna ilişkin açıklamaları haberimizde. GENEL AF TASARISI BEKLEMEYE ALINDIBilindiği üzere Milliyetçi Hareket Partisi 24 Eylül 2018 tarihinde TBMM'ye af yasası için teklif sunmuştu. O tarihten itibaren üzerinde çalışan konu ise mecliste zaman zaman konuşuldu. Bu konuda Adalet Bakanlığı'nın yargı paketleri beklenirken konuya dair çok önemli bir son dakika açıklaması yapıldı.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından yapılan yazılı açıklamada bu teklifin beklemeye alındığı duyuruldu. İşte MHP Lideri Bahçeli'nin yazılı açıklaması.Devlet Bahçeli'nin Yazılı Açıklamasının O Bölümü*Yanlış anlamalara, çelişkili anlaşılmalara müsait bir siyasal ve toplumsal vasat ortaya çıkmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi'nin, mesela cinsel istismar veya terör suçlarına nasıl yaklaştığı kuşku ve tartışma götürmeyecek aleniliktedir. Cumhur İttifakı çatısı altında tezat ve tersliklerin yaşanmaması, konunun istismar edilmemesi maksadıyla 24 Eylül 2018 tarihli kanun teklifimizi bugünden itibaren beklemeye aldığımızı önemle ifade etmek isterim."MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yazılı açıklamasının sonunda, MHP'nin 40 milletvekili ile bu teklifi kanunlaştıracak sayısal gücü olmadığını hatırlattı. Bu kapsamda söz konusu teklif için Türk milleti partimize yeterli destek ve milletvekili sayısını verdiği gün ceza indirimiyle ilgili kanun teklifimiz için gereken her şey yapılacak, ifadelerini kullanan Devlet Bahçeli; Hiçbir sözümüzü unutmayacağız dedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@