MHRS ve E-Nabız Neden Açılmıyor, Çöktü Mü, Sistem Ne Zaman Açılacak, Koronavirüs Aşı Randevusu Ne Zaman Alınabilecek?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın işçi ve memurlara koronavirüs aşısı için sıra geldiğini açıklamasının ardından koronavirüs aşısı randevusunun alındığı e-nabız ve MHRS çöktü. MHRS neden açılmıyor, e-nabıza neden girilemiyor. E-nabız uygulamasına nasıl girilir? Koronavirüs randevusu ne zaman alınacak? MHRS ve e-nabız ne zaman düzelecek?

Gündem 15.06.2021 - 04:39 15.06.2021 - 04:39 Serhat Karaman

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs aşısı olmak isteyen milyonlarca vatandaşa bekledikleri müjdeyi verdi. Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Bakan Koca, “İşçi ve memurların tamamı için koronavirüs aşısı randevularını açıyoruz. SGK kaydı olan tüm çalışanlar koronavirüs aşısı olmak için randevu alabilecekler.” dedi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bu açıklamasının ardından milyonlarca vatandaş koronavirüs aşısı olmak için randevu almak istediler. Sağlık Bakanlığı'nın MHRS ve e-nabız sistemini kullanan vatandaşlar koronavirüs randevusu almak için sisteme giriş yaptılar. Ancak oluşan yoğun talep büyük bir aksaklığı da beraberinde getirdi. 

E-NABIZ VE MHRS ÇÖKTÜ MÜ, NEDEN AÇILMIYOR?

Milyonlarca vatandaşın aynı anda koronavirüs aşısı için randevu almak istemesinin ardından Sağlık Bakanlığı'nın MHRS ve e-nabız uygulamarı yoğunluğu kaldıramayarak çöktü. Bu gelişme üzerine de vatandaşlar MHRS neden açılmıyor, e-nabız çöktü mü sorularına cevap aramaya başladılar. Saatlerdir devam eden sorun halen daha sürüyor. Sisteme giriş yapıp koronavirüs aşı randevusu almak isteyenler hata mesajı ile karşılaşıyorlar.

 

MHRS ve e-nabız uygulamalarında aşanan erişim sorunu ile alakalı olarak Sağlık Bakanlığı henüz resmi bir bilgilendirme yapmadı. Vatandaşlar ne zaman koronavirüs aşısı olmak için randevu alabileceklerini öğrenmek istiyorlar. Sağlık Bakanlığı'nın elektronik sistemlerinin uzman isimleri sorunu çözmek için yoğun bir çalışma gerçekleştiriyorlar. Gerekirse aşı randevuları kısım kısım kabul edilecek. Ancak hangi sistemle randevu kabul edilebileceğine dair detayları yine Sağlık Bakanlığı duyuracak. 

MHRS VE E-NABIZ NE ZAMAN AÇILACAK?

Sağlık Bakanlığı ekipleri e-nabız ve MHRS uygulamalarının yoğunluk nedeniyle cevap veremez hale gelmesine dair resmi bir açıklama yapmadı. Ancak elde edilen bilgilere göre Sağlık Bakanlığı sabah saatlerinde bu konuda bir duyuru yayınlayacak. Bu duyurunun ardından MHRS ve e-nabız uygulamalarındaki erişim sorunu da ortadan kalkmış olacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@