Micheal Jackson’ın hayal evi Neverland satışa çıkarıldı!

25 Haziran 2009 tarihinde hayatını kaybeden pop dünyasının en bilinen ismi ünlü şarkıcı Michael Jackson’ın geride bıraktığı ve hayal ev olarak bilinen Neverland satışa çıkarıldı.

EMLAK MAGAZİN 16.07.2019 - 12:09 15.07.2021 - 00:14 SERHATMEDYA

25 Haziran 2009 tarihinde hayatını kaybeden pop dünyasının en bilinen ismi ünlü şarkıcı Michael Jackson’ın geride bıraktığı ve hayal ev olarak bilinen Neverland satışa çıkarıldı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde Santa Barbara bölgesinde yer alan 1214 hektar alana yayılmış bulunan Michael Jackson’ın hayal evi olarak bilinen Neverland çiftliği satışa çıkarıldığı duyuruldu.En yakın yerleşim yerine 8 km uzaklıkta bulunan Michael Jackson’ın hayal evi olarak bilinen Neverland, 1988 yılında Michael Jackson tarafından 19.5 milyon dolara satın alınarak dekore edilmişti.HAYAL EVDE YOK YOK!Neverland’ın etrafına oyun alanları, heykeller, lunapark ve bir de hayvanat bahçesi yaptırılarak tam bir hayal evi tasarlandı. Michael Jackson’ın hayal evi olarak bilinen Sycamore Çiftliği olarak anılan Neverland’ın son haline gelmesi tam 35 milyon dolara mal oldu. Hayal evin içinde bulunan lunaparkında buharlı tren, dönme dolap, atlı karınca, korsan gemisi, gondol ve ahtapot gibi çocukların bayılacağı oyuncaklar bulunuyor. Ayrıca 50 kişilik bir sinema salonu, 2 yapay göl, bir tren istasyonu da yer alarak herkesin dikkatini çekiyor. Neverland,  Michael Jackson’ın ekonomik sıkıntılarla boğuşmadan önce 2003 yılına kadar 15 yıl yaşadığı ve ölümünden sonra Elvis Presley’in evi Graceland gibi bir müze haline getirilmek istense de başarılamadı.

100 MİLYONA SATILMADI ŞUANDA 67 MİLYON!Michael Jackson’ın hayal evi olarak bilinen Sycamore Çiftliği olarak anılan Neverland, Sotheby’s tarafından 100 milyon dolara satışa çıkartılıyor. İstenilen rakama bir türlü satılamayan hayal ev şu anda 67 milyon dolara satılmaya çalışılıyor.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@