Millet Bahçesinin M Harfini Çalıp Sattı, 7 Yıl Hapsi İsteniyor

Bursa'da Millet Bahçesi giriş kapısında bulunan Bursa Millet Bahçesi yazısının M harfini çalıp satan kişi, 3 yıldan 7 yıla kadar hapis istemi ile yargılanıyor.

Gündem 27.04.2022 - 16:07 27.04.2022 - 16:07 Gülşah Konuk Akın

Şaşırtan hırsızlık olayı Bursa'da yaşandı. 21 Aralık 2021'de Osmangazi, Gaziakdemir Mahallesi, Stadyum Caddesü üzerinde bulunan Millet Bahçesinin giriş kapısında bulunan Bursa Millet Bahçesi yazısının M harfi çalındı. Hırsızlık olayını fark eden belediye ekipleri tarafından polise haber verildi. Ekipler şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı ve güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Kamera kayıtları ile tespit edilen şüpheli M.Y.'nin 2 ayrı suçtan kaydı olduğu belirlendi.

mb

M HARFİNİ 35 TL'YE SATTI
Yakalanan M.Y. Suçunu kabul etti ve bahçeden çaldığı M harfini 35 TL'ye sattığını söyledi. Emniyette yapılan işlemlerden sonra adliyeye sevk edildi, ardından tutuklandı ve cezaevine gönderildi. Bursa 32'nci Asliye Ceza Mahkemesi, kamu malına zarar vermek ve hırsızlık suçlarından dava açtı. Açılan davada 3 yıldan 7 yıla hapsi istendi. Yargılama devam ederken Bursa Büyükşehir Belediyesi de davaya karıştı. Belediye, daha önce çalınan harflerden de M.Y.'yi sorumlu tuttu. Bu zamana kadar çalınan tüm harflerin bedeli olarak 40 bin TL ödemesi istendi.

mb2

TUTUKLULUK HALİ DEVAM EDİYOR
Konuya ilişkin 3 duruşma görüldü. M.Y. Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmalara katıldı. Daha önce çalınan harflerden sorumlu olmadığını söyleyen M.Y. maddi durumunun 40 bin TL ödemek için yeterli olmadığını ifade etti. Mahkeme tarafından tutukluluk halinin devam etmesine karar verildi. Bursa Barosu tarafından M.Y. için atanan Avukat Burak Bilgin, M.Y'nin sadece M harfini çalmak ile suçlanabileceğini söyleyerek belediye tarafından talep edilen 40 bin TL'ye itiraz etti. Mahkeme itirazı kabul ederken sadece M harfi için 470 TL artı KDV ödemesine karar verdi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@