Millet İttifakı Aday Krizini Liderler Kabinesi İle Aşacak!

Seçim hazırlıkları tüm hızı ile devam ederken muhalefetin erken seçim çağrıları beraberinde büyük bir adaylık krizini de getirmişti. Peki, millet ittifakının Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?

Gündem 13.09.2021 - 11:55 13.09.2021 - 11:55 Gülcan Özer

İktidar ile muhalefet arasında erken seçim tartışmaları tüm hızı ile devam ederken muhalefetin oluşturduğu Millet İttifakı içerisinde ise adaylık krizi yaşandığı iddia edilmişti. Son dönemde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan başkanlık açıklamaları ve sonrasında Meral Akşener tarafından yapılan İmamoğlu çıkışı siyaset kulislerini ısıtmıştı. 

Yaşanan gelişmeleri değerlendiren Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi Liderler Kabinesi iddiasını gündeme taşıyarak büyük yankı uyandırdı. Millet ittifakı kimi Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterecek, muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı kim olur, olacak, Meral Akşener ya da Kemal Kılıçdaroğlu aday olacak mı?

MİLLET İTTİFAKININ CUMHURBAŞKANI ADAYI KİM OLMALI?

Özellikle de pandemi döneminde ekonomide yaşanan dalgalanma ve enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş ile iktidar partisinin son anketlerde oy oranlarında ciddi kayıplar yaşaması muhalefeti seçimler için daha da heyecanlandırdı. Süreçte bu seferde millet ittifakı içerisinde aday krizi yaşandığı iddia edilirken ittifakın söylentilerin önüne geçebilmek ve sorunları çözebilmek adına ikili temasları arttırma kararı aldığı iddia edildi. Özellikle de cumhurbaşkanı adayı tartışmaları için aranılan formül bulundu. 

MİLLET İTTİFAKININ CUMHURBAŞKANI ADAYI KİM OLACAK?

Abdulkadir Selvi tarafından kaleme alınan köşe yazısında merak edilen soruyu Liderler Kabinesi iddiası ile yanıtladı. Selvi tarafından yapılan habere göre Kemal Kılıçdaroğlu seçimlere Cumhurbaşkanı adayı olarak katılacak. Kılıçdaroğlu'nun seçilmesi durumunda Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu ve eğer ittifakta yer alırsa Ali Babacan Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görev alacak. 

Seçimleri millet ittifakı kazanırsa 2 sene içerisinde parlementer sisteme geri dönüş yapılacak ve Meral Akşener Başbakanlık koltuğuna oturacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@