Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı için "HDP Kime Onay Verirse O Olacak" İddiası

Millet İttifakının Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylarının kim olacağına ilişkin MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı'dan yorum geldi. Kalaycı adaya HDP'nin karar vereceğini söyledi.

Gündem 18.09.2021 - 17:09 18.09.2021 - 17:09 Mustafa KARAGÖZ

MHP Konya İl Teşkilatı, Konya Bölge İstişare Toplantısı düzenlendi. MHP'den önemli isimlerin yer aldığı toplantının konusu 'Siyasette Yeni Dönem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Stratejik Hedefler' oldu. Bu kapsamda kürsüye çıkan isimlerden birisi de MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı oldu. 

MİLLET İTTİFAKI ADAYINA İLİŞKİN HDP İDDİASI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı toplantı kapsamında bir konuşma gerçekleştirdi. Gündemin zirvesinde yer alan başlıkları ele alan Mustafa Kalaycı konuşmasının başında sosyal medyada büyük tepki gören çarşaflı Türk kadınına zincir vuran gösteriye değindi. Gösteriye çok sert tepki gösteren Mustafa Kalaycı bir diğer tepki toplayan gelişme olan çıplak semazen gösterisine eleştirilerde bulundu.

Konuşmasının devamında ittifak konusuna gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı, CHP, İP, HDP, SP, DP, DEVA ve Gelecek partilerinin dile getirdiği eski sistem önerisine değindi. Türkiye'nin geriye gitmesini, eski sisteme dönülmesini isteyenler samimi ve iyi niyetli olmadığını söyleyen Kalaycı, Millet İttifakının sürekli krize oynadığını söyledi. 

Cumhurbaşkanlığı Adaylığı

Mustafa Kalaycı Cumhurbaşkanlığı seçimleri için de görüşlerini açıklayarak "Aylardır zillet ittifakının cumhurbaşkanı adayının kim olacağını tartıştırıyorlar, akılları sıra isim parlatıyorlar. Öyle görünüyor ki HDP kime onay verirse cumhurbaşkanı adayları o olacak. İktidar için okyanus ötesinden medet umuyorlar. Bilinmelidir ki Türkiye'de iktidar ruhsatını büyük Türk milleti vermektedir." ifadelerini kullandı. 

Anket Sonuçları

Kalaycı konuşmasında ayrıca araştırma şirketlerinin MHP'nin oy oranlarına dair ilan ettikleri açıklamaları eleştirdi ve "İcazetli kamuoyu araştırma şirket sahiplerinin MHP'ye karşı olan tavırlarını ve iftira kampanyalarını öteden beri hep biliyoruz" dedi. Kalaycı ayrıca 2018 seçimleri öncesinde açıklanan anket sonuçları ile alınan oy oranlarını hatırlarak bu şirketlerin özür dilemediğini söyledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@