Milletvekili Ömer Fethi Gürer'den Kira Artışı Çıkışı!

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, yüksek kira fiyatları nedeniyle vatandaşın mağdur olduğunu ve konu hakkında önlem alınması gerektiğini bildirdi.

Milletvekili Ömer Fethi Gürer'den Kira Artışı Çıkışı!

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu'nda kiralara yapılan zamlar nedeniyle vatandaşların mağduriyeti konusunda konuştu.

Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada konut, dükkan, işyeri ve tarla kiralarındaki yükselişe dikkat çekti. Türkiye'de birçok sektörde yapılan zamların kiraları da etkilediğinin altını çizen Gürer, esnafların dükkan kirası, çiftçinin tarla kirası ve vatandaşın ev kirası ödemekte zorlandığını belirtti.

KİRALADIKLARI YERLERİ TERK ETMEK ZORUNDA KALIYORLAR

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, akaryakıt, doğal gaz, ulaşım ve gıdaya yapılan zamların kiralardaki yükselişlere yol açtığını ve vatandaşın bundan olumsuz etkilendiğini aktardı. Gürer, esnafların kiralık olarak kullandıkları iş yerlerini yükselen kiralardan dolayı bırakmak zorunda kaldıklarını, tarla kiralarının çiftçiyi olumsuz etkilediği ve hatta iş insanlarının kiraladıkları yerleri terk etmek zorunda kaldıklarını bildirdi.

Kiralar konusunda ciddi sorunlar yaşandığını vurgulayan Gürer, ÜFE ve TÜFE'ye göre yapılan zamlar nedeniyle kiralarda yaşanan yükselişlerin çiftçi, esnaf, iş insanı, memur yani her kesimden vatandaşı mağdur ettiğini söyledi. Gürer konu ile ilgili son olarak, kira yükselişlerinde yaşanan sorunlara karşı hafifletici önlemler alınması gerektiğini ve vatandaşların mağduriyetinin en kısa sürede giderilmesi gerektiğini belirtti.

SONRAKİ HABER