Milli Eğitim Bakanı Özer'den Ankara'ya 70 Yeni Okul Müjdesi Geldi!

Türkiye'nin başkenti Ankara yeni yatırımlar ile büyümeye devam ederken Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Ankara'ya 70 yeni okul ve 2 özel eğitim kampüsü müjdesi verdi.

Emlak Haberleri 09.11.2021 - 16:27 09.11.2021 - 16:27 Gülcan Özer

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer düzenlenen il eğitim değerlendirme toplantısı kapsamında Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara milletvekilleri, ilçe kaymakamları, Bakanlık bürokratları, il ve ilçe yöneticileri ile bir araya geldi. Toplantıda Ankara'nın eğitim bütçesi masaya yatırılırken Ankara'ya ilave 1,5 milyar liralık yatırım bütçesi müjdesi verildi. 

ANKARA'YA 70 YENİ OKUL VE 2 ÖZEL EĞİTİM KAMPÜSÜ KURULUYOR! 

Ankara'da yeni eğitim yatırımlarını hayata geçireceklerini dile getiren Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer "Ankara'mızda 70 yeni okulu hizmete alacağız inşallah. Bu 70 okulun 35'i anaokulu olacak. Biliyorsunuz, Millî Eğitim Bakanlığı olarak öncelikli alanlarımızdan birini okul öncesi eğitime erişimi artırmak olarak belirlemiş ve bu anlamda İstanbul'da ciddi yatırımlar yapmaya başlamıştık. Ankara'da da mütevazı bir başlangıç yapıyoruz" diyerek Ankara'ya 1,5 milyar liralık ilave yatırım gerçekleştireceklerini duyurdu.

mahmut özer okul açıklaması

ANKARA'DA İL EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI! 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından illerde gerçekleştirilen il eğitim değerlendirme toplantılarnın yenisi Ankara'da düzenlendi. Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara milletvekilleri, ilçe kaymakamları, Bakanlık bürokratları, il ve ilçe yöneticileri ile bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugüne kadar Ankara eğitim yatırımları için 2 milyar liralık kaynak aktardıklarını, buna ek olarak 1,5 milyar liralık ek kaynak ayrılarak 70 yeni okul ve 2 özel eğitim tesisi kuracaklarını açıkladı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@