Milli Eğitim Bakanı Özer'den Son Dakika Açıklaması! Eğitime Ara Verilecek Mi? İlan Etti

Milli Eğitim bakanı Mahmut Özer yapmış olduğu son dakika açıklamasında eğitime ara verilip verilmeyeceği iddiaları hakkında konuştu. İşte Bakan Mahmut Özer'in vaka, omicron ve okul açıklaması.

Gündem 30.12.2021 - 09:17 30.12.2021 - 09:17 Mustafa Karagöz

Vaka sayılarının aniden çok hızlı yükselmesinin ardından kamuoyunda okulların kapabileceği iddia edilmişti. Hatta önümüzdeki kış sürecinde yeniden kapanma ihtimalleri olduğu öne sürülmüştü. Bu iddiaların basında artmasının ardından yetkili isimlerden bir bir açıklamalar gelmeye başladı.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZER'DEN OKULLARIN KAPANMASI AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Özer özellikle sosyal medyada yer alan iddiaların ardından konuya ilişkin bilgi verdi. Bakan Özer konuşmasında omicron vakalarının son durumunu değerlendirirken bakanlık olarak alacakları tedbir önlemlerine değindi. Okulların şu dönemde kapanması konusunda ise Bakan Özer eğitimin devam edeceğini vurgulayarak "Şu an itibarıyla yüz yüze eğitime ara verme gündemimizde değil." ifadelerini kullandı. 

Milli Eğitim Bakanı konuşmasında ayrıca Türkiye'de okulların kapanmasına ilişkin iddiaların dünyada yaşanan artışlar nedeniyle yükseldiğini söyledi. Okullar ile ilgili olarak Bakan Özer görevde başladığı günden itibaren okulların yüz yüze eğitime açılması yönünde kararlı bir duruş sergilediğini söyledi. Bakan Özer tüm Türkiye'de okulların 6 Eylül tarihinden itibaren tüm sınıf ve eğitim kademesinde haftada 5 gün yüz yüze olacaş şekilde sürdüğünü de sözlerine ekledi. 

Okullar ile ilgili olan iddialar özellikle kış döneminde soğuk havalarda artan omicron vaka sayısı nedeniyle gündeme gelmişti. Günlük vakaların 32 bin seviyesine çıkması ile birlikte bazı uzmanlar yeni kapanma uyarılarında bulunmuştu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@