Milli Eğitim Bakanı Özer'den Uyarı! Ara Tatil Sonrası Okulların Yüz Yüze Eğitime Devam Edebilmesi için...

Okullar hafta başından itibaren ara tatile girecekler. Ara tatil öncesi ise Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den açıklamalar geldi.

Gündem 12.11.2021 - 14:09 12.11.2021 - 14:09 Mustafa KARAGÖZ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okulların ara tatile girmesinden önce bazı açıklamalarda bulundu. Okulların ara tatil sonrası yüz yüze eğitime devam edebilmesi için öğretmen ve öğrencilere uyarılarda bulunan Bakan Özer dikkat edilmesi gereken hususları açıkladı.

OKULLARIN YÜZ YÜZE EĞİTİME DEVAM EDEBİLMESİ İÇİN

Bakan Mahmut Özer konuşmasında okulların 6 Eylül tarihinde açıldığını ve daha önceden açıklanan takvim kapsamıdan 15 Kasım ile 19 Kasım tarihleri arasında ara tatilin başladığını bildirdi. Bu süreçte büyük gayret ve özenle okulların açık kalması için çalışmaların devam ettiğini ifade eden Bakan Özer öğrenci veli ve öğretmenlerin tedbir ve aşı ile büyük katkı sağladıklarını söyledi. Bu kapsamda herkese teşekkür eden Milli Eğitim Bakanı ara tatil sonrası için açıklamalarda bulundu. 

Ara tatil sonrası yüz yüze eğitimin devam edebilmesi dikkat edilmesi gereken şartlar olduğunun altını çizen Mahmut Özer "Sevgili öğrenciler, bugün itibarıyla başlayacak ara tatilde de lütfen Kovid-19 tedbirlerini elden bırakmayalım. Tatilde maske, mesafe ve temizlik kurallarına göstereceğiniz hassasiyet yüz yüze eğitime sağlıkla devam edebilmemizi doğrudan etkileyecektir." dedi.

Özer yüz yüze eğitim konuşmasının devamında ise ara tatil sonrası yüz yüze eğitimin devam edeceği vurgusunda bulundu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@