Milli Eğitim Bakanı Özer'den Yüz Yüze Eğitim ve Okullarda Maske Kullanımı Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 81 ilde yüz yüze eğitime ve okullarda maske kullanımına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gündem 19.04.2022 - 12:21 19.04.2022 - 15:13 Gülşah Konuk Akın

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İl Değerlendirme Toplantısı için Bolu'ya gitti ve Bolu Valiliğini de ziyaret etti. Valilik özel defterini imzalayan Özer'i, Bolu Valisi Ahmet Ümit ve beraberindeki protokol üyeleri karşıladı. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile basına kapalı yapılacak toplantıdan önce gazetecilere açıklamalarda bulundu.

OKULLARIN KAPATILMASINA GEREK OLMADIĞINI TÜM TOPLUM KABUL ETTİ
Salgınla mücadele döneminde tüm tedbirler alındığı takdirde okulların kapatılmasına gerek olmadığını tüm toplumun kabul ettiğini söyleyen Özer, 81 ilde yüz yüze eğitimin kararlı bir şekilde devam ettiğini, 1 haftalık ara tatilde hem öğretmenlerin hem öğrencilerin dinlendiğini söyledi ve: "Başarılı bir şekilde, kararlı bir şekilde yüz yüze eğitime gerekli tedbirleri alarak başlatmış olduğumuz yolculuğu çok başarılı bir şekilde devam ettirdik." ifadelerini kullandı.

2021-2022 eğitim öğretim yılının bitmesine çok az bir süre kaldığını söyleyen Mahmut Özer, tüm tedbirler alınarak herhangi bir kesinti yapılmadan bu eğitim öğretim döneminin sonlandırılması niyetinde olduklarını, öğretmenlerin maske ile ders anlatmasının bir hayli zor olduğunu ve yaz dönemine girilmesi ile daha da büyük bir fedakârlık gerektirdiğini belirtti. 

ÖĞRETMENLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu zorlu süreç için tüm öğretmenlere teşekkür ettiğini söyleyerek küçük çocukların da yaşlarına başlarına bakmadan tüm kurallara uyduğunu, gerekli tedbirleri aldığını ve bu şekilde eğitimin 8 aydır devam ettiğini vurguladı. Gerekli önlemlerin alındığı durumlarda eğitim ortamlarının en güvenli ortamlar olduğunu söyledi ve bundan sonrasında böyle salgınlar yaşanmaması için temennide bulundu. 2021-2022 eğitim öğretim döneminde farklı bir durum olsa bile okulların son kapatılacak ve ilk açılacak yerler olduğunun görüldüğünü söyledi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@