Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Yüz Yüze Ve Uzaktan Eğitim Açıklaması Yaptı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitim ile alakalı olarak açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk yeniden uzaktan eğitime geçiş ve yüz yüze eğitimin nasıl olacağına dair yeni bilgileri paylaştı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Yüz Yüze Ve Uzaktan Eğitim Açıklaması Yaptı

Türkiye'de yeniden yüz yüze eğitimden geri dönülüp uzaktan eğitimin devreye sokulması kararının zorunluluk gereği alınması üzerine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi sınıflar haricinde uzaktan eğitime başlanılacağına dair karar verildiğini söyledi.

YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Salgın ile mücadelede yorgun düşülen bir dönemden geçildiğini söyleyen Bakan Ziya Selçuk, “Hepimiz önceliğimizi sağlığa verdik. Dolayısı ile sağlığımıza odaklandık. Salgın nedeniyle alınan kararlar eğitimi çok yakından etkiledi. Vaka sayıları azalınca okullarımızı yüz yüze eğitime açtık. Risk gördüğümüz dönemlerde ise çocuklarımızı tehlikeye atmamak için uzaktan eğitime geçtik. Yüz yüze eğitime başlayabilmek için gerçekten çok büyük bir emek ortaya koymuştuk. Hem öğretmenlerimiz hem idarecilerimiz hem de velilerimizin koordinasyonunda öğrencilerimizin gayretleriyle okullara yeniden zil seslerini, çocuk cıvıltılarını duyabilmiştik.” dedi.

Türkiye'de salgın şartlarının yüz yüze eğitime devam etmeyi mümkün kılmadığını söyleyen Bakan Selçuk, “Ülke genelinde vaka sayılarındaki artışlar neticesinde yüz yüze eğitime devam etmemiz mümkün bir halden çıktı. Bundan dolayı uzaktan eğitime geçmek zorunda kaldık. Yarın itibariyle okulların ilkokul kademesindeki sınıflarda uzaktan eğitime geçiş yapılacak.” ifadelerini kullandı.

8. VE 12. SINIFLAR HARİÇ TÜM SINIFLAR UZAKTAN EĞİTİME GEÇİŞ YAPTI

Yüz yüze eğitim ile uzaktan eğitim uygulamalarına dair son alınan kararı duyuran Bakan Ziya Selçuk, “Sınav yılında oldukları için ve fırsat adaletini sağlayabilmek adına 8. ve 12. sınıflardaki öğrencilerimiz eğitimlerine yüz yüze olarak devam edecekler. Diğer sınıfların eğitimleri ise uzaktan eğitim yoluyla yapılacak. Vaka sayılarında bir azalma kaydedildiğinde tüm arzumuz yeniden yüz yüze eğitime geçmek olacak.” şeklinde konuştu.

VELİLERE MESAJ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk velilere de bir çağrı yaparak, “Velilerimizden bir ricamız var. Lütfen çocuklarımıza iletsinler. Okullarımız onlarındır. Öğretmenleri onların her zaman yanlarındadır. Bu zor süreci birlikte yönetiyor sorunları beraberce omuzluyoruz. Öğrencilerimiz okullarına, öğretmenlerine, sınıflarına ve arkadaşlarına yeniden kavuşacaklardır. Okullarımızın bahçeleri onların sesleri cıvıl cıvıl şenlenecektir. Şimdi hem onlar hem de biz sabredeceğiz.” dedi.