Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Kabine Toplantısı Sonrası Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Kabine toplantısı sonrasında yasaklar yeniden uygulamaya alınırken yüz yüze eğitim konusunda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk son dakika açıklamasında bulundu. Yüz yüze eğitim devam edecek mi, okullar kapandı mı, Ramazan ayında uzaktan eğitim mi olacak, uzaktan eğitime mi geçiş yapılıyor, ilkokul, ortaokul ve liselerde son durum ne?

Gündem 29.03.2021 - 22:57 29.03.2021 - 22:57 Serhat Karaman
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine Toplantısı sonrasında ne yazık ki artan vaka sayısı nedeni ile beklenen yasak kararları peş peşe açıklandı.

Cumartesi ve Pazar günlerini kapsayan hafta sonu sokağa çıkma yasağı yeniden başlarken alınan karar yüksek riskli ve çok yüksek riskli illerde uygulamaya alındı.

YÜZ YÜZE EĞİTİM DEVAM EDECEK Mİ, RAMAZAN AYINDA UZAKTAN EĞİTİM Mİ OLACAK?

Artan vaka sayısı sonrasında yüz yüze eğitim de merak konusu olmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaların ardından Milli Eğitim Bakanlığı da resmi açıklama yayımlayarak merak edilen soruları yanıtladı.

Yapılan açıklamada son kararın yine velilere ait olduğu vurgulanarak il bazlı uygulamalara devam edileceği belirtildi. Yapılan açıklamada daha önceki uygulamanın devam edeceği belirtilerek "Bu kapsamda tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitim daha önce açıklandığı şekilde devam edecektir.

Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflar ile lise hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıflarda yüz yüze ve uzaktan eğitime geçiş, risk durumu haritasına bağlı olarak valilikler koordinasyonundaki İl Hıfzısıhha Kurulu kararları doğrultusunda il bazlı olarak uygulanacaktır" ifadelerine yer verildi.

HANGİ OKULLARDA VE SINIFLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM DEVAM EDECEK?

Özel gereksinimleri olan öğrencilere hizmet veren özel eğitim okullarına ait tüm sınıflarda yüz yüze eğitim tam zamanlı olarak devam edecek.

8. ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile takviye kurslarına cumartesi ve pazar günleri de dâhil olmak üzere eğitim yüz yüze olacak şekilde sürecek. Okullarda ki sınav uygulamaları da daha önce açıklanan takvime göre sürecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@