Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Yüz Yüze Eğitim, Uzaktan Eğitim Ve EBA Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim ile alakalı olarak yeni bir açıklama yaptı. Bakan Selçuk mecburiyetten geçilen uzaktan eğitimin çok büyük bir ilgi gördüğünü söyledi.

Gündem 28.03.2021 - 21:30 28.03.2021 - 21:30 Serhat Karaman
Türkiye'de koronavirüs sürecinde alınan tedbirler gereği okullarda yüz yüze eğitim kaldırılınca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni bir çözüm yolu hemen devreye sokuldu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın planlamaları arasında yer alan ve projelendirilen uzaktan eğitim hemen kullanılmaya başlandı. EBA sistemi üzerinden verilen eğitim koronavirüs sürecinde çok önemli bir vazife gördü.

EN ÇOK ZİYARET EDİLEN EĞİTİM PORTALI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından verilen bilgilere göre EBA sistemi dünyada en çok ziyaret edilen eğitim portalı haline dönüştü. Yurt dışından da büyük bir tekdir gören uzaktan eğitim sistemine ilişkin olarak zaman zaman güncellemeler de yapılmaya devam ediliyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile, yüz yüze eğitime geçilse dahi artık uzaktan eğitimin bir eğitim şekli olacağı ve kullanılmaya devam edileceğini duyurdu. Hibrit eğitim modelini uygulayacak olan Türkiye'de okullarda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen bazı dersler uzaktan eğitim sistemi ile işlenecek. Bu şekilde hem uzaktan eğitim hem de yüz yüze eğitim aynı anda kullanılabilecek. Hangi derslerin uzaktan eğitim sisteminde verileceğine ise Milli Eğitim Bakanlığı karar verecek.

ÖĞRENCİLER ÜNİVERSİTEYE EBA İLE HAZIRLANIYORLAR

EBA sistemi ile alakalı olarak yeni bir açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “TRT EBA kanallarını biz koronavirüs sürecinde ihtiyaçtan dolayı bir zorunluluk halinde açmıştık. Bu sistemi her geçen gün geliştiriyoruz. Liseler için hafta sonlarına özel olarak Sınav Özel yayınları hazırladık. Şimdi bakıyorum da üniversiteye hazırlanan her 10 öğrencimizin 7'si TRT EVA Lise'de yayınlanan örnek soru çözümlerini takip ediyorlar. Öğrencilerimiz Milli Eğitim Bakanlığı'nın EBA imkanı ile üniversite sınavlarına hazırlanıyorlar. Bu da gurur duyacağımız işlerden birisidir.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın aldığı son karar ile yüz yüze eğitim tüm Türkiye'de belirli sınırlandırmalar içerisinde devam ederken uzaktan eğitim sisteminin de aktif şekilde kullanıldığı bildirildi.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@