Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması! Hangi Okullar Açıldı?

Okullarda yüz yüze eğitim konusunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından son dakika açıklaması yayımlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması! Hangi Okullar Açıldı?

Okullarda yüz yüze eğitim konusunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından son dakika açıklaması yayımlandı. Yayımlanan açıklamaya göre liselerde yüz yüze eğitim konusunda hangi okulların açılacağı belli oldu. Hangi okullar açıldı, hangi sınıflarda yüz yüze eğitim başladı?

HANGİ OKULLAR AÇILDI?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan son dakika açıklaması ile belirli liselerde yüz yüze eğitimin başlayacağı tarih ilan edildi. Yüz yüze eğitim Lise 1. sınıf, Lise 2. sınıf, Lise 3. sınıf ve Lise 4. sınıf olmak üzere belirlenen okullarda tüm düzeylerde başlayacak.

Açılacak olan okullar ise Mesleki ve Teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu Liseleri, Güzel Sanatlar Liseleri ve Spor Liseleri olarak belirlendi. Açıklanan karar kapsamında belirlenen liselerde okuyan öğrenciler tüm sınıflarda eğitime 1 Mart 2021 tarihi itibari ile yüz yüze devam edecekler.

YÜZ YÜZE EĞİTİM NASIL OLACAK, HANGİ OKULLAR VE SINIFLARDA UZAKTAN EĞİTİM DEVAM EDECEK?

Yapılan açıklama ile yüz yüze eğitime kademeli geçiş yapılacağı duyurulmuştu. Yüz yüze eğitime kademeli geçiş sürecinde ikinci aşama 1 Mart 2021 tarihi itibari ile başlayacak. Bu tarih itibari ile okul ayrımı yapılmaksızın tüm 8. ve 12. sınıflar ile ilkokullarda yüz yüze eğitime geçiş yapılacak. Diğer okullarda ve sınıflarda okuyan öğrenciler ise uzaktan eğitime devam edecek ve vaka sayılarına göre belirlenecek olan takvime göre yüz yüze eğitime kademeli olarak alınmaya devam edecek. Bu nedenle yapılacak olan yeni duyurular ve açıklanacak olan yüz yüze eğitim takvimi takip edilecek.

SONRAKİ HABER