Milli Emlak Arsa Satış İhaleleri Sürüyor! KDV ve Tapu Harçsız, 5 Sene Emlak Vergisi Muafiyeti İle Satılıyor

Milli Emlak Arsa satışları için yeni ilanlar yayımlandı! Hazine arazileri satışları 2021 son durum arsa yatırımcıları tarafından yakından takip edilirken hazineye ait taşınmazların satışları sürüyor.

Emlak Haberleri 15.11.2021 - 07:42 15.11.2021 - 07:42 Gülcan Özer

Hazine ait taşınmazların satışı için Milli Emlak yeni ilanlar yayımladı. 15 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ilan kapsamında Düzce Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğünden yeni arsa satışı yapılacağı duyuruldu. 

Düzce Merkez'e bağlı olan İstilli Köyü sınırları içerisinde yer alan Sanayi Alanı imar durumu bulunan 3 arsa ihale yöntemi ile satışa sunuldu. Arsaların satış işlemleri 1 Aralık 2021 tarihinde yapılacak olan ihale ile gerçekleştirilecek. 

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI 2021

Düzce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü (Milli Emlak Müdürlüğü) Müdürlük makam odasında toplanacak komisyon huzurunda 1 Aralık 2021 tarihinde yapılacak olan ihalede birinci ve ikinci sıradaki taşınmazların satış ihalesi, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 36'ncı maddesi uyarınca Kapalı Teklif Usulü ile, üçüncü sıradaki taşınmazın satış ihalesi ise aynı Kanunun 45'inci maddesi uyarınca Açık Teklif Usulü ile yapılacak. 

milli emlak satış ilanı 1

İhaleye sadece geçici teminat mektubu için belirlenen tutarları banka hesabına yatırarak makbuzunu ibraz eden ya da banka teminat mektubunu teslim eden kişi ve kurumlar katılabilecek. 

milli emlak satış ilanı 2

DÜZCE MİLLİ EMLAK ARSA SATIŞLARI İHALESİ İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Kapalı Teklif Usulü ile yapılacak ihalelerde ayrıca, 2886 sayılı Kanunun 37 nci maddesine göre hazırlanan teklif mektubunun, ihale gün ve saatine kadar Düzce Milli Emlak Müdürlüğü (Düzce Valiliği Yerleşkesi C Blok 2. kat) adresinde toplanacak olan İhale Komisyonu Başkanlığına teslim edilmesi veya iadeli taahhütlü posta yolu ile ulaştırılması şartı aranacak. 

Hazine arazilerini alan kişiler ödemelerini peşin yapabilecekleri gibi aynı zamanda z 1/4' ü peşin, kalanı en fazla iki yılda, eşit taksitlerle ve üçer aylık dilimler halinde kanuni faizi ile birlikte ödeyebilecekler. Kanunlar gereğince Satışı yapılan hazine arazileri KDV den, satış ve devir işlemleri sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim ve harçtan muaf tutulmaktadır. Yine Milli Emlak üzerinden satışa sunulan hazine arazileri için emlak vergisi muafiyeti hakkı da tanınmakta olup 5 sene emlak vergisi ödemesi yapılmamaktadır. Hazine arazisi ihaleleri bu nedenle arsa yatırımı yapmak isteyen kişiler tarafından yakından takip edilmektedir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@