Milli Emlak Arsa Satışları Haziran 2022 İlanları Yayımlandı: 475 M2 Hazine Arazisi. 7.200 TL Fiyatla İlk Kapanın Olur

Kiralarla ilgili düzenleme kapsamında hazine arazileri satışa çıkarılmıştı. Ev fiyatlarını düşürmek için üzerine tek katlı ev yapmak isteyenlere satılacak ucuz hazine arazileri ilanları Haziran 2022!

Emlak Haberleri 05.06.2022 - 08:40 05.06.2022 - 08:44 Gülcan Özer

Yükselen konut fiyatlarını düşürmek için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum atıl durumda olan hazine arazilerini vatandaşlara satacaklarını duyurmuştu. Bu kapsamda beklenen ilanlar yavaş yavaş satışa sunulmaya devam ederken Milli Emlak Genel Müdürlüğü beklenen Haziran ilanlarını yayımladı. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından güncellenen Haziran ayı ilanları kapsamında farklı illerde yer alan toplam 1093 taşınmaz satışa sunuldu. Farklı illerde yer alan çok sayıda taşınmaz için satış fiyatları piyasa fiyatının nerede ise dörtte biri olarak belirlenirken bu taşınmazları alan kişiler üzerine konut yaparak ucuz ev sahibi olma imkanı da elde edebilecekler. 

MİLLİ EMLAK ARSA SATIŞLARI HAZİRAN 2022 İLANLARI: HANGİ İLLERDE UCUZ HAZİNE ARAZİSİ SATILACAK?

Yükselen konut fiyatları nedeni ile ev sahibi olmakta zorlanan, cep yakan kiralık ev fiyatları nedeni ile kira ödemek yerine kendi evinin sahibi olmak isteyen vatandaşlar Milli Emlak'ın duyuracağı hazine arazisi satış ilanlarını beklemeye başlamıştı. Haziran ayının beklenen ilk ilanları Milli Emlak GOV TR resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. 

haziran ilanları milil emlak


Farklı illerde yer alan çok sayıda taşınmaz satışa sunulurken Ankara'da toplam 156 hazine arazisi satışa çıktı. Satışa sunulan arsaların fiyatları piyasa fiyatının çok daha altına, nerede ise metrekare fiyatına satışa sunulması ile dikkat çekti. 

haziran duyurusu

MİLLİ EMLAK SATILIK HAZİNE ARAZİLERİ LİSTESİ: METREKARE FİYATI 2022 NE KADAR, KAÇ TL?

Satışa sunulan arsalardan almak isteyen kişiler için satış fiyatları uygulanan standart bir metrekare birim fiyatı üzerinden değil arsa özelinden belirleniyor. Her arsa için satış fiyatı yapılan ekspertiz çalışması ile arsanın büyüklüğü, konumu, bulunduğu il ve ilçe ile merkeze olan yakınlığına göre hesaplanıyor. 

Örneğin Ankara Polatlı'da yer alan 287,60 m2 büyüklüğündeki arsa 8 bin TL fiyatla satışa çıkarken Nevşehir Acıgöl sınırları içerisinde yer alan 475,64 m2 büyüklüğe sahip olan arsa ise 7 bin 200 TL fiyatla satışa çıktı. 

hazine-manşet-1

HAZİNE ARAZİSİ NASIL ALINIR, FİYATLARI 2022?

Hazine arazisi almak istiyorum diyen kişilerin Milli Emlak GOV TR internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanları takip ederek belirtilen tarihlerde açılan ihalelere başvuru yapmaları yeterlidir. Hazine arazileri belirlenen satış fiyatları üzerinden ihale ile satılmaktadır. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@