Milli Emlak Arsa Satışları Nisan 2022 İlanları: KDV'siz, Vergisiz Satılık Hazine Arazileri Haritası, Tarla Listesi

24 ay taksitle, sıfır tapu harcı, KDV ve 5 sene emlak vergisi muafiyeti ile satılık hazine arazileri listesi yayımlandı. Milli Emlak 3 bin liradan başlayan fiyatlarla arsa, arazi, tarla satışı başladı

Emlak Haberleri 06.04.2022 - 08:35 06.04.2022 - 08:36 Gülcan Özer

Hazine arazisi yatırımı yapmak isteyen kişilere yönelik olarak Milli Emlak beklenen satış ilanlarını yayımladı. Nisan ayına özel olarak 71 ilde yer alan 5 binden fazla hazine taşınmazı satışa sunulurken aralarında hazine arazisi, arsa, tarla, bağ, hobi bahçesi, köy boşluğu, taşlık ve topraklık bulunan taşınmazlar için cazip fırsatlar ve fiyatlar sunuldu. 

Nerede ise metrekare fiyatına tamamı satışa sunulan hazine taşınmazları için beklenen satış ilanlarını Milli Emlak Genel Müdürlüğü yayımlarken ilanlar için başvuru yapan kişilere düşük fiyatlara ek olarak 24 ay taksitle ödeme imkanı da tanındı. Aralarında Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük illerin de yer aldığı 71 ilde satılık hazine arazisi ilanları duyuruldu. 

MİLLİ EMLAK HAZİNE ARAZİLERİ HARİTASI: SATILIK HAZİNE ARAZİLERİ LİSTESİ NİSAN 2022!

Ekspertiz işlemleri tamamlanan taşınmazlar için ilanlar kademeli olarak yayımlanmaya devam ederken Milli Emlak beklenen yeni ilanlarını yine resmi sitesi üzerinden yayımlandı. 6 Nisan 2022 tarihinde yapılan güncelleme ile 71 ilde yer alan toplam 5 bin 430 hazine taşınmazı satışa sunulmuş oldu. 

satıştaki hazine arazileri listesi nisan 2022-1

MİLLİ EMLAK ARSA SATIŞLARI / NİSAN 2022!

Pandemi döneminde fiyatları rekor seviyelere ulaşan arsa yatırımı için vatandaşlar ucuz seçenekler ararken Milli Emlak ilanları bu süreçte ilaç gibi geldi. Emsallerinin piyasa fiyatları ile kıyaslandığında nerede ise metrekare fiyatına satışa sunulan hazine arazileri için ilanlar Milli Emlak GOV TR resmi internet sitesi üzerinden yayımlanıyor. 

milli emlak arsa ilanları

Sadece 850 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulan Milli Emlak arsa ilanları için fiyatlar bulunduğu ile, metrekaresine ve konumuna göre belirlenirken yine işgali bulunmayan arsalar daha yüksek fiyatlara satılıyor. Milli Emlak satışa sunduğu tüm taşınmazlarda KDV talep etmeksizin 24 ay taksitle ödeme seçeneği sunarken yine 5 senelik emlak vergisi muafiyeti uyguluyor. 

milli emlak tarla ilanları-1

MİLLİ EMLAK SATILIK TARLA İLANLARI NİSAN 2022! EN UCUZ TARLA YATIRIMI NASIL YAPILIR?

Ucuz tarla yatırımı yapmak isteyen kişilere Milli Emlak farklı seçenekler sunarken en ucuz tarla fiyatı Nisan ayı listesinde 2 bin 600 liradan başlarken Afyon'da yer alan 1590 m2 büyüklüğündeki tarlanın satış fiyatı ise 8 bin TL olarak ilanda yer aldı. 

hobi bahçesi ilanları

MİLLİ EMLAK SAHİBİNDEN SATILIK HOBİ BAHÇESİ İLANLARI! EN UCUZ KELEPİR BAHÇE FİYATLARI KAÇ TL?

Hobi bahçesi yatırımı yapmak isteyen kişilere yönelik olarak çok sayıda ilan yayımlayan Milli Emlak 1.800 liradan başlayan fiyatlarla bahçe satışı yapıyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@