Milli Emlak Aylık 300 TL Taksitle 475 M2 Hazine Arazisi Satıyor! Devletten Satılık Arsa, Tarla İlanları

Konut fiyatlarını düşürmek için üzerine ev yapana hazine arazisi satışı ilanları beklenirken Milli Emlak Genel Müdürlüğü arsa satışları 2022 ilanlarını yayımladı.

Milli Emlak Aylık 300 TL Taksitle 475 M2 Hazine Arazisi Satıyor! Devletten Satılık Arsa, Tarla İlanları

Milli Emlak Genel Müdürlüğü Haziran ayına ilişkin satılık hazine arazileri listesi duyurusunu yayımladı. Mülkiyeti devlete ait olan ve atıl durumda olan hazine arazileri, arsa ve tarlalar piyasa fiyatının çok daha altında satışa sunuldu. Üstelik satılık hazine arazileri için almak isteyen kişilere 24 ay taksitle ödeme ve KDV, emlak vergisi muafiyeti imkanı da sunuldu.

Hazine taşınmazlarının satışı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklama ile daha da önemli bir hale gelmişti. Hatırlanacağı üzere Bakan Murat Kurum, yükselen konut fiyatlarını düşürmek amacıyla mülkiyeti devlete ait olan hazine arazilerini üzerine ev yapmak isteyen kişilere ucuz fiyatlarla satacaklarını ilan etmişti.

MİLLİ EMLAK ARSA SATIŞLARI 2022 İLANLARINDA SON DURUM NE, HANGİ İLLERDE HAZİNE ARAZİSİ SATILIYOR?

Hazine arazilerinin satışları konusunda Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından Haziran ayının beklenen ilanları yayımlandı. Yayımlanan ilanlar kapsamında 45 ilde toplamda 1108 hazine taşınmazı satışa sunuldu. Resmi olarak yapılan açıklamada aralarında Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya'nın da yer aldığı 45 ilde mülkiyeti hazineye ait olan taşınmazlar satışa sunuldu.

hazine arazileri listesi 16 haziran

5 YILLIK EMLAK VERGİSİ MUAFİYETİ VE KDV'SİZ TAKSİTLE HAZİNE ARAZİSİ, MİLLİ EMLAK ARSA SATIŞLARI YAPILACAK!

Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan yeni ilanlar kapsamında yurdun 45 ilinde yer alan çok sayıda hazine arazisi satışa sunuldu. Üstelik satışa sunulan hazine arazileri için yapılan duyuruda KDV alınmadığı ve 5 sene emlak vergisi muafiyeti sunulduğu da duyuruldu.

milli emlak taksit imkanı

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri, Emlak Müdürlükleri, Milli Emlak Müdürlükleri, Milli Emlak Şeflikleri üzerinden başvuru yapılabileceği ilan edildi. Satışa sunulan hazine arazilerini alan kişiler ödemelerini 24 ay taksitle yapabilecek.

milli emlak arsa ilanları 16 haziran 1

MİLLİ EMLAK ARSA SATIŞLARI, HAZİNE ARAZİSİ İLANLARI NE KADAR, KAÇ TL?

Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından satışa sunulan hazine arazilerinin düşük fiyatları yatırımcılar için büyük bir fırsat olarak öne çıkarken Nevşehir Acıgöl ilçesinde yer alan 475,64 m2 büyüklüğe sahip olan arsanın satış fiyatı 7 bin 200 TL olarak açıklanırken 24 ay taksitle bu arsayı alan yatırımcıların aylık ödemesi 300 TL oldu.

milli emlak arsa ilanları 16 haziran 2

Yurdun pek çok ilinde yer alan hazine arazisi başvurusu için Milli Emlak Genel Müdürlüğü ihale tarihlerinin takip edilmesi yeterli olacak. Başvuru yapan kişiler ihalede en yüksek teklifi vererek arsa almaya hak kazanacaklar.