Milli Emlak Daire Başkanı rüşvet ve ihaleye fesat karıştırmaktan tutuklandı!

Devlet arazilerinin kiralanması ihalesinde Samsun Milli Emlak Daire Başkanı ile birlikte 4 kişi rüşvet ve ihaleye fesat karıştırmaktan tutuklandı.

Emlak Haberleri 07.08.2019 - 09:50 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Devlet arazilerinin kiralanması ihalesinde Samsun Milli Emlak Daire Başkanı ile birlikte 4 kişi rüşvet ve ihaleye fesat karıştırmaktan tutuklandı.

Devlet arsalarıyla ilgili olarak gerçekleştirilen ihale sonrasında Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.MİLLİ EMLAK’A OPERASYON DÜZENLENDİSamsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Milli Emlak'a operasyon düzenledi.İHALEYE FESAT KARIŞTIRDILAR!Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyon kapsamında devlet arsalarının kiralanması ihalesiyle ilgili olarak Milli Emlak Daire Başkanı Yıldıray K. tutuklandı.POLİS EKİPLERİ AYLARCA TAKİP ETTİ!Polis ekiplerinin titizlikle aylarca takip ettiği teknik ve gizli takip sonucu rüşvet karşılığında ihaleye fesat karıştırıldığı iddiasıyla düzenlenen operasyonda gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Milli Emlak Daire Başkanı Yıldıray K.’nın yanı sıra Emre A., Orhan A., Resul U., Mesut K. ve Süleyman G. İsimli kişilerin de gözaltına alındığı öğrenildi.MİLLİ EMLAK BAŞKANI TUTUKLANDISamsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü  tarafından sorgulaması gerçekleştirilen 6 kişi emniyetteki işlemelerinin ardından adliyeye sevk edildi.  Samsun Adliyesinde nöbetçi mahkemeye ifade veren Samsun Milli Emlak Daire Başkanı Yıldıray K. ile Emre A., Orhan A. ve Resul U., "Rüşvet almak, rüşvet vermek ve kamu kurum ve kuruluşlarının ihalesine fesat karıştırmak" suçlarından mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderilirken, Mesut K. ve Süleyman G. ise mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@