Milli Emlak İle Emlak Bankası Ortak Çalışacak, Konut Fiyatları Yüzde 60 Ucuzlayacak!

Emlak Katılım Bankası konut sektörünü hareketlendirecek girişimlerini sürdürüyor. Milli emlak ile ortak çalışacak Emlak Bankası konut fiyatlarını ucuzlatacak.

EMLAK HABERLERİ 30.05.2019 - 11:30 15.07.2021 - 00:15 SERHATMEDYA

Emlak Katılım Bankası konut sektörünü hareketlendirecek girişimlerini sürdürüyor. Milli emlak ile ortak çalışacak Emlak Bankası konut fiyatlarını ucuzlatacak.

Emlak Katılım Bankası ile Milli Emlak beraber çalışma kararı aldı. Alınan yeni karar kapsamında konut üretilecek arsaların maliyetleri büyük oranda düşerken bu da konut fiyatlarında yüzde 60 indirim yapılmasını sağlayacak. Arsa Maliyetleri Düşecek, Konut Fiyatları Ucuzlayacak! Sabah Gazetesi yazarlarından Seda Tabak tarafından yapılan habere göre Emlak Katılım Bankası tarafından geliştirilen yeni formül ile konut fiyatları yüzde 60 azalacak. Seda Tabak ile özel bir röportaj yapan Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Deniz Aksu yapmış olduğu açıklamasında "Yapılacak birkaç modellemeyle, arsa maliyetinde yüzde 30, pazarlamada yüzde 15, tedarikçi sistemiyle de yüzde 20 tasarruf sağlanırsa, vatandaş konutunu yüzde 60 ucuz alabilir" müjdesini verdi. Deniz Aksu yapmış olduğu açıklamasında konut maliyetlerinin büyük bir bölümünü oluşturan arsa maliyetini azaltmak için yeni formüller üzerinde çalıştıklarını öyleyerek Milli Emlak ile ortak çalışacaklarını dile getirdi.Aksu "Arsa geliştirmek için yeni bir model araştırıyoruz. Milli Emlak'la talepleri önceden toplayabilecek bir model oluşturulabilir. Şu anda arz yapılıyor, talep sonra toplanıyor. İnşaat, vatandaşın ne istediğine göre şekillenmiyor.Önce talebi oluşturup sonra arza döndürecek sistemi yaparsak o zaman pazarlama maliyeti de yüzde 15 düşer. Şu anda arsa maliyetin içinde yüzde 60'lara gelmiş vaziyette. Bazı bölgelerde yüzde 86'larda... Yapılması gereken arsa oranını yüzde 30'da tutmak. O zaman erişilebilir konutlara ulaşabiliriz" dedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@