Milli Emlak Kamu Lojman Satışı Mart 2021 ve Arsa Satış İhale İlanları Yayımlandı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile kamu konutları ve memur lojmanları için satış yapılacağı ilan edilmişti.

Milli Emlak Kamu Lojman Satışı Mart 2021 ve Arsa Satış İhale İlanları Yayımlandı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile kamu konutları ve memur lojmanları için satış yapılacağı ilan edilmişti. İlk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından birinci 100 günlük eylem planı ile duyurulan lojman satışları kademeli olarak devam ediyor. Yapılan ilk duyuru kapsamında lojman satışı yapılan iller Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir, Mersin ve Antalya olarak ilan edilmişti. Aradan geçen uzun sürenin ardından ekspertiz işlemleri tamamlanan lojmanlar ve Milli Emlak arsaları için yeni satış ihale ilanları yayımlanmaya başladı.

MİLLİ EMLAK LOJMAN SATIŞI İHALE İLANLARI İÇİN SON DURUM NE?

Kamu konutu olarak ta anılan memur lojmanları için satış işlemleri o ilde bulunan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü üzerinden yapılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı satışa uygun olarak kabul edilen kamu konutları için ilk etapta ekspertiz çalışması yapılacak. Eksper çalışması tamamlanan ve fiyatı belirlenen kamu konutları Mili Emlak internet sitesi ile İlan GOV TR üzerinden yapılıyor. İki kurumun resmi internet sitesi üzerinden verilen ilanlarda konutların satış fiyatları, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi gerekli tüm bilgilere yer veriliyor.

KAMU LOJMAN SATIŞI 2021 İSTANBUL İHALE İLANLARI YAYIMLANDI!

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından yayımlanan son ihale ilanı ile mülkiyeti hazineye ait olan 50 kamu konutu ile 1 arsa satışa sunuldu. Satışa sunulan arsa İstanbul'un Beylikdüzü ilçesinde yer alırken Bakırköy, Küçükçekmece, Fatih, Beyoğlu'nda bulunan kamu lojmanları satılacak. Lojman satışları konusunda ilanda yer alan dolu olarak görülen konutlarda başvuru önceliği içerisinde oturan memurlara verilecek. Memurun konutu almak istemediğini beyan etmesi halinde başvuru hakkı vatandaşlara geçecek. Boş olan kamu konutları ve lojmanlar için vatandaşlar da başvuruda bulunabilecek.

Milli Emlak Kamu Lojman Satışı Mart 2021 ve Arsa Satış İhale İlanları Yayımlandı! - Resim 1

KIRŞEHİR ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜ LOJMAN SATIŞ İHALE İLANI MART 2021!

Mart ayında satışa çıkacak olan bir diğer lojman satış ihalesi de Kırşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından verildi. Yayımlanan ilan kapsamında 2 tanesi boş, 5 tanesi dolu olmak üzere toplamda 7 kamu konutu satışa sunuldu. Lojmanlar için belirlenen en düşük satış fiyatı 130 bin lira olarak belirlenirken lojman satış ihalesi 9 Mart 2021 tarihinde saat 10:30 itibari ile başlayacak. İhaleler Kırşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Kervansaray Mahallesi Erdoğan Durkal sokak No.2- Kırşehir adresinde bulunan toplantı odasında 2886 sayılı Kanunun 45. maddesi uyarınca Açık Teklif Usulü ile yapılacak.

Milli Emlak Kamu Lojman Satışı Mart 2021 ve Arsa Satış İhale İlanları Yayımlandı! - Resim 2

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Huawei AppGalerry uygulamamız için TIKLAYINIZ

Milli Emlak Kamu Lojman Satışı Mart 2021 ve Arsa Satış İhale İlanları Yayımlandı! - Resim 3

BURSA ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK MİLLİ EMLAK DAİRESİ BAŞKANLIĞI ULUDAĞ VE ERTUĞRUL GAZİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜ LOJMAN VE ARSA SATIŞI İHALESİ İLANLARI!

2 Mart 2021 tarihi itibari ile Bursa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, Ertuğrulgazi Emlak Müdürlüğü Makam Odasında (Bursa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Ek Hizmet Binası, Gaziakdemir Mahallesi Mudanya Caddesi No: 4/ 1 Osmangazi/BURSA adresinde) yapılacak olan ihale ile arsa, bahçeli ev, kagir bina, zeytinlik, tarla, çalılık, meşelik ve arsa gibi çok sayıda taşınmaz satışa sunulacak. Satışa çıkan taşınmazlar için 2886 sayılı Kanunun 45. maddesi uyarınca Açık Teklif Usulü ile satış ihalesi, 2886 sayılı Kanunun 45. maddesi uyarınca Açık Teklif Usulü ile kiralama ve 2886 sayılı Kanunun 51 inci maddesinin (g) bendi uyarınca Pazarlık Usulü ile irtifak hakkı tesisi ihalesi olmak üzere 3 farklı kategoride ihale düzenlenecek.

Milli Emlak Kamu Lojman Satışı Mart 2021 ve Arsa Satış İhale İlanları Yayımlandı! - Resim 4

NİĞDE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜ KAMU KONUTU LOJMAN SATIŞ İHALESİ VE ARSA SATIŞI İHALE İLANLARI MART 2021!

Niğde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yayımlanan ihale ilanı kapsamında mülkiyeti kamuya ait olan memur lojmanları yanı sıra çok sayıda dükkan ve arsa için de ilan verildi. Niğde Tepe Mahallesi ve Yenice Mahallesi sınırları içerisinde yer alan kamu konutları satış ihalesi için en düşük fiyat 130 bin TL olarak belirlenirken ihale tarihi ise 8 Mart 2021 olarak ilan edildi. 264 adet arsa ve 6 adet dükkan içinde ihaleler 8 Mart 2021 ile / 17 Mart 2021 tarihleri arasında düzenlenecek.

KAMU KONUTU NEDİR, LOJMAN SATIŞI BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Mülkiyeti devletin kamu kurum ve kuruluşlarına ait olan konut nitelikli taşınmazlara kamu konutu ya da halk arasında bilinen diğer ismi ile memur lojmanları adı verilmektedir. Satışa sunulan kamu konutları için ilanlar , 81 il ve diğer ilçelerde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri bünyesinde Milli Emlak Dairesi Başkanlıkları / Emlak-Milli Emlak Müdürlükleri ve Milli Emlak Şeflikleri tarafından verilmektedir. Bu ilanlarda belirtilen tarihlerde başvurular ilanı veren kuruma yapılmakta olup, dolu olan kamu konutları için başvuru önceliği içerisinde oturan memura aittir.

İçerisinde oturan memurun satın almak istemediği kamu konutları ve boş olan memur lojmanları için vatandaşlarda başvuru yapabilmektedir. Kamu konutları KDV’ye tabi olmadığı gibi bu satış ve devir işlemleri sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim ve harçtan muaf olup, 5 sene boyunca konutu alan kişiler emlak vergisi muafiyeti hakkı ile vergi ödemesi de yapmamaktadır.

EMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ…

SONRAKİ HABER