Milli Emlak Kamu Lojmanı Satışı 2021: Milli Piyango İdaresi İlan Yayımladı!

Milli Piyango lojmanları için satış ilanı yayımlandı. Milli Emlak lojman satışı ilanları ev sahibi olmak isteyen kişiler tarafından yakından takip edilirken İstanbul lojman satışı için yeni ilan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından yayımlandı. İlanın detayları haberimizde...

EMLAK HABERLERİ 18.06.2021 - 11:39 18.06.2021 - 11:39

Ev sahibi olmak isteyen kişiler kamu lojman satış ilanlarını yakından takip etmeye devam ederken süreçte yeni bir ilanda Milli Piyango konutları için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından yayımlandı. Yayımlanan ilan kapsamında mülkiyeti Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğüne ait kamu konutu niteliğindeki 13 konutun açık artırma yöntemi ile satılacağı ilan edildi. 

MİLLİ PİYANGO KAMU KONUTU SATIŞ İLANI YAYIMLADI! 

Kamu konutu satış ilanı için ihale duyurusu yayımlayan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı mülkiyeti Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğüne ait kamu konutu niteliğindeki 13 konutun açık artırma yöntemi ile satılacağı bilgisini kamuoyu ile paylaştı. 

İhaleye katılmak isteyen kişiler için merak edilen detayları da açıklayan ilan kapsamında satışa sunulan konutlar için en düşük satış fiyatı 255 bin lira ve en yüksek satış fiyatı ise 1 milyon 30 bin lira olarak belirlendi. Kamu konutlarının 10 tanesi dolu ve 3 tanesi boş olarak ilanda yer alırken bilindiği üzere dolu olan kamu konutları için öncelikli alım hakkı içerisinde oturan memurlara veriliyor. 

İçerisinde oturan memurun satın almak istemesi durumunda kamu konutunun öncelikli satın alım hakkı kendisine verilirken ancak memurun talep etmemesi durumunda lojman satışa çıkartılıyor. 

Satışa sunulan kamu lojmanları için ihale tarihi 8 Temmuz 2021 tarihi olarak belirlenirken ihaleye katılmak isteyen kişi ya da kurumların öncelikli olarak belirlenen geçici teminat tutarlarını İstanbul Defterdarlığı Muhasebe Müdürlüğüne yatırmaları gerekiyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@