Milli Emlak'tan Ankara Çankaya'da Satılık Konut İmarlı Arsa! 5 Yıl Emlak Vergisi Muafiyeti Ve Taksitle Ödeme Fırsatı!

Ankara Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Anıt Emlak Müdürlüğü tarafından Çankaya ilçesinde iki adet arsa satışa çıkarıldı. 

Emlak Haberleri 03.09.2021 - 05:25 03.09.2021 - 05:25 Engin Uzunoğlu

Ankara Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Anıt Emlak Müdürlüğü'nde yeni bir arsa satış ilanı yayınlandı. Bu ilana göre kamuya ait olan ve Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunan iki adet arsa ihaleyle satışa çıkarıldı. 

HANGİ ARSALAR SATIŞA ÇIKARILDI?

Ankara Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Anıt Emlak Müdürlüğü tarafından satışa çıkarılan arsalara ilişkin kapsamlı bilgilendirme yapıldı. Buna göre satışa çıkarılan arsaların ilki Ankara'nın Çankaya ilçesinde Alacaatlı Mahallesi'de bulunuyor. 44446 Ada ve 2 parselde yer alan arsanın büyüklüğünün 3.159 metrekare olduğu açıklandı. Satışa çıkarılan diğer arsa da aynı yerde bulunuyor. 62928 Ada 2 parselde olan arsanın büyüklüğü de 1.260 metrekare olarak açıklandı. 

ARSALARIN İMAR DURUMU VE VASIFLARI NE?

Ankara Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Anıt Emlak Müdürlüğü'nin satışa çıkardığı arsaların imar durumları hakkında da bilgilendirme yapıldı. İmarda arsa olarak geçen taşınmazlardan 3.159 metrekarelik büyüklüğünde olanın ticari rekreasyon alanı olduğu duyuruldu. 1.260 metrekarelik arsanın ise kanut alanı olduğu açıklandı. 

MALİYETLER AÇIKLANDI

Arsa satış ihalesine katılacak olanların ihale tekliflerinde esas alacakları tahmini bedeller de açıklandı. Buna göre 3.159 metrekarelik ticari rekreasyon alanı imarlı arsa için 6 Milyon 350 Bin TL tahmini bedel belirlendi. 1.260 mtrekare büyüklüğünde olan ve konut alanı imarı bulunan arsa için ise 4 Milyon 540 Bin TL tahmini bedel açıklandı. Ayrıca arsaların ilki için 1 Milyon 270 Bin TL ve diğeri için ise 908 Bin TL geçici teminat bedeli belirlendi. 

İHALE YERİ VE ZAMANI

Ankara Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Anıt Emlak Müdürlüğü tarafından yapılacak olan arsa satış ihaleleri 16 Eylül 2021'de gerçekleştirilecek. Ankara Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı İhale Salonunda yapılacak olan ihale ile arsaların yeni sahibi belirlenecek. 

ÖDEME KOLAYLIĞI SAĞLANACAK

Satılacak olan arsaların ihalesini kazananlar ihale bedellerini peşin veya yüzde 25'i peşin ve diğer kalanı kanuni faizle iki yılda eşit taksitlerle ödeyebilecekler. Ayrıca yapılacak olan satış işlemlerinde vergi, resim ve harç gibi ek ödemeler konu edilmeyecek. Bunun yanında bu arsaları satın alacaklar yine bu arsalar için 5 yıl boyunca Emlak Vergisi ödemeyecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@