Milli Emlak'tan Ankara'da Satılık Konut İmarlı Arsalar! KDV Ve Emlak Vergisinden Muaf Arsalar İçin İstenen Bedeller!

Ankara Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından Ankara'da konut imarlı 3 adet arsa satışa çıkarıldı. İşte satılacak arsalar ve istenen bedeller...

Emlak Haberleri 08.02.2022 - 01:21 08.02.2022 - 01:21 Engin Uzunoğlu

Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Seymen Emlak Müdürlüğü tarafından yayınlanan resmi ilana göre Ankara'da bulunan 3 adet arsa ihale yoluyla satılacak. Satışa çıkarılan arsalara dair detaylı bilgiler açıklandı. İhale yoluyla satılacak olan arsalar için satış işlemlerinin hangi şartlarda yapılacağına dair kamuoyu bilgilendirmesi yapıldı.

HANGİ ARSALAR SATIŞA ÇIKARILDI?

Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Seymen Emlak Müdürlüğü tarafından satışa çıkarıldığı ilan edilen 3 adet arsanın da Ankara'nın Pursaklar ilçesinde olduğu bildirildi. Saray Mahallesi'nde 1, 4 ve 5 parsellerde yer alan bu arsalara dair detalı bilgilendirme yapıldı. Buna göre 1 parselde yer alan arsanın büyüklüğü 9.729 metrekare, 4 parselde yer alan arsanın büyüklüğü 8.619 metrekare ve 5 parselde bulunan arsanın büyüklüğü 7.345 metrekare olarak açıklandı.

ARSALARIN İMAR DURUMU NE?

Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından satışa çıkarılan arsaların imar durumu hakkında da açıklamalar yapıldı. Buna göre satışa sunulan ve ihaleyle satışı gerçekleşecek olan her 3 arsanın da kanut alanında yer aldıkları bildirildi. Bu arsaları satın alan gerçek veya tüzel kişiler bu arsalar üzerine konut inşaatları yapabilecekler. 

ARSALAR İÇİN TAHMİNİ BEDELLER İLE GEÇİCİ TEMİNAT BEDELLERİ AÇIKLANDI!

Ankara'nın Pursaklar ilçesind ebulunan ve Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından satılacak olan arsalar için bedeller de açıklandı. Buna göre 9.729 metrekarelik arsa için 6 Milyon 330 Bin TL tahmini bedel ve 1 Milyon 266 Bin TL geçici teminat bedeli açıklandı. 8.619 metrekarelik arsa için ise 5 Milyon 650 Bin TL tahmini bedel ve 1 Milyon 130 Bin TL geçici teminat bedeli açıklaması yapıldı. Son olarak ise 7.345 metrekarelik arsa için 4 Milyon 780 bin TL tahmini bedel ve 956 Bin TL geçici teminat bedeli bilgisi verildi.

İHALE NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK?

Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak olan arsa satış ihalesine dair bilgiler de kamuoyu ile paylaşıldı. Buna göre her 3 arsa için de 1 Mart 2022 tarihinde açık teklif usulü ile ihale yapılacak. Bu ihaleyi Seymen Emlak Müdürlüğü tarafından kurulacak olan komisyon düzenleyecek. İhaleyi kazanacak olan talipliler ihale bedelini peşin ödeyebilecekleri gibi yüzde 25'i peşin ve geri kalanı en fazla iki yılda üçer aylık taksitlerle de ödenebilecek. Bu arsa satış işlemleri KDV'den istisna olacak ve alıcılar KDV ödemesi yapmayacaklar. Ayrıca satılacak olan bu arsalar için 5 yıl süreyle de emlak vergisi ödenmeyecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@