Milli Emlak'tan Dev Yatırım Fırsatı! 58 Bin Liraya İmarlı, 15 Bin Liraya İmarlı 117 Arsa Arazi Satış Çıkarıldı

Başkent Milli Emlak Müdürlüğü, Ankara'da imarlı imarsız arsa satışı yapılacağını duyurdu. İmarlı arsalarda fiyatlar 58 bin TL, imarsız arsalarda fiyatlar ise 15 bin TL'den başlıyor.

Emlak Haberleri 03.02.2022 - 09:53 03.02.2022 - 09:53 Mustafa Karagöz

Ankara'da arsa yatırımı yapmak isteyenler için dev fırsat geldi. Başkent Milli Emlak Müdürlüğü yayımladığı bir ihale ilanı ile tam 117 adet arsa ve arazinin satışının yapılacağını bildirdi. Arsa ve araziler konut imarlı, ticaret alanı imarl, ham toprak niteliğinde olup fiyatlar arsaların büyüklüklerine göre değişmektedir. İşte kurumun satış duyurusunda yer alan o rakamlar. 

ANKARA'DA MİLLİ EMLAK'TAN SATILIK ARSA VE ARAZİLER

Başkent Milli Emlak Müdürlüğü duyurusunda arsaların Sincan, Yenimahalle, Gölbaşı, Etimesgut, ve Bala ilçelerinde yer aldığını duyurdu. Toplam 117 adet arsa ve arazinin listelendiği duyurularda imarlı arsalar büyüklüklerine gör 58 m2'den satılacak. Bunun yanında imarsız arsalar ise 15 bin 250 TL'den başlıyor. Arsaların fiyatları çok farklı olmakla beraber listenin bir kısmını aşağıda paylaşıyoruz. 

başkent milli emlak şubat 2022 arsa satışı 1

başkent milli emlak şubat 2022 arsa satışı 4başkent milli emlak şubat 2022 arsa satışı 3başkent milli emlak şubat 2022 arsa satışı 2başkent milli emlak şubat 2022 arsa satışı 4başkent milli emlak şubat 2022 arsa satışı 3başkent milli emlak şubat 2022 arsa satışı 2

Yukarıda yer alan liste basın ilan kurumundan alınmıştır. Söz konusu liste tüm satış duyurusunun sadece bir kısmını oluşturmaktadır. Listenin tamamına ulaşmak isteyenler ister basın ilan kurumu üzerinden isterlerse de başkent milli emlak müdürlüğü'nün yada Milli Emlak Müdürlüğü anasayfasından görüntüleyebilirler. Ayrıca Başkent Milli Emlak Müdürlüğüne şahsen yapılacak başvurularda da ihale şartnamesi ve satış listesine ulaşılabilecek. 

İHALEYE KATILMAK İSTEYENLER

İhaleye katılmak isteyenler ilk olarak kurumun satış işlemlerine ilişkin duyurusuna göre başvurularını yapacaklar. Başkent Milli Emlak Müdürlüğü 117 adet arsa ve arazinin 2886 sayılı Kanunun 45. maddesi uyarınca Açık Teklif Usulü ile satılacağını açıkladığını duyurdu. Satış işlemlerinde yetkili olan kurum ise Ankara Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı olarak bildirildi. İhale satış komisyonunda ise Kale ve Anıt Emlak Müdürlüklerince oluşturulacak komisyon yer alacak. 

İHALE TARİHİ VE BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başkent Milli Emlak Müdürlüğü ihale işlemlerinin 8 Şubat tarihinde başlayacağını ve listede yer alan sıralama ile 14 Şubat tarihine kadar devam edeceğini duyurdu. İhaleye bu tarihlerde katılacak olan tüm istekliler ilk evrak olarak geçici teminat bedelinin yatırıldığını gösteren makbuzu teslim edecekler. Ardından bu belgeye Yasal yerleşim yeri belgesi  (İkametgah ilmuhaberleri), tebligat için Türkiye'de adres göstermeleri ve T.C. kimlik numarasını gösterir nüfus cüzdan fotokopisi eklenecek ve teslim edilecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@