Milli Emlak'tan Duyuru! 3 katlı Kargır Ev, Arsa, Bahçeli Ev, Tarla Satılacak Peşin Ödeyene Yüzde 10 İndirimle

Bursa Milli Emlak Müdürlüğü yayımladığı bir duyuru ile kendisine ait olan farkı özelliklerde ki 45 ayrı gayrimenkulün satışını yapacağını duyurdu.

Emlak Haberleri 13.11.2021 - 11:59 13.11.2021 - 12:00 Mustafa KARAGÖZ

Emlak365.com olarak kamu kurumları tarafından ihaleye çıkarılan taşınmazların listelerini düzenli olarak paylaşıyoruz. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımız için Bursa Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Bursa Milli Emlak Dairesi Başkanlığı'nın gayrimenkul satış ilanının detaylarını derledik. 

BURSA'DA 45 GAYRİMENKUL SATIŞI YAPILACAK

Bursa'da yapılacak gayrimenkul satış ilanlarında farklı özelliklerde yer alan topla 45 duyuru var. Duyuruların çoğunluğu kargır ev ilanlarından oluşuyor. 2 katlı, 3 katlı, 4 katlı ve 7 katlı kargır evlerin ihale ile satılacağı bildirildi. 

Bu duyuruların yanında ayrıca istekliler için imarlı arsalar, araziler, çalılık niteliğinde araziler ve bahçeli ev ilanları yer alıyor. 

Bursa'da gayrimenkul yatırımı yapacak olanlara 14.900 TL'den başlayan ilk teklif fiyatları ile gayrimenkul satışı yapacak olan Bursa Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Bursa Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tüm fiyat tablosunu yayımladı. 

FİYAT TABLOSU

Satışa çıkarılan tüm gayrimenkuller için fiyat belirleyen kurum bu fiyatları tablo üzerinden aktardık. 45 duyuruluk ilanın bazı bölümlerini aşağıda paylaşıyoruz. İşte yatırım yapmak isteyecekler için o duyurular. 

Kurum satışı yapılacak olan gayrimenkuller için ilan edilen ihale duyurusunda "Yukarıda özellikleri belirtilen 1. ila 45. sıra aralığındaki taşınmazların (17 no.lu hariç) 2886 sayılı Kanunun 45. maddesi uyarınca Açık Teklif Usulü ile satış ihalesi yapılacaktır. " açıklamasında bulundu. 

İhale işlemleri 25 Kasım tarihinde başlayacak. Farklı emlak müdürlüklerinde yapılacak satışlar 30 kasım tarihine kadar devam edecek. Bu tarihe kadar devam edecek satışlar için başvurular yapılacak. 

TAKSİTLE ÖDEME İMKANI

Bursa Milli Emlak Dairesi Başkanlığı ödemelerin taksitle yapılabileceğini de ilan ederek "Taksitle ödenmesi halinde ise indirim uygulanmaksızın; a) En az yüzde yirmisi peşin, kalanı beş yılda ve altmış taksitle, b) En az yüzde yirmi beşi peşin, kalanı yedi yılda ve seksen dört taksitle, c) En az yüzde otuzu peşin, kalanı on yılda ve yüz yirmi taksitle ödenebilir." açıklamasında bulundu. 

Eğer alıcılar ödemelerini peşin yapacaklar ise kurum satış bedeli üzerinden yüzde 10 indirim uygulanacağını açıkladı. İhalelere başvuruda bulunacaklar için şartname Bursa Milli Emlak Dairesi Başkanlığı'ndan alınabilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@