Milli Emlak'tan Haftasonu Duyuruları! Altın, Dolar, Coin Yerine Sudan Ucuz Toprak Arsa Arazi Satışları

Milli Emlak Genel Müdürlüğü üzerinden duyurulan ve il müdürlükleri aracılığıyla yapılan arsa ve arazi satış ilanlarına yenileri eklendi. Haftasonunda arsa ve arazi fiyatlarını incelemek isteyenler...

Emlak Haberleri 05.02.2022 - 09:44 05.02.2022 - 10:20 Mustafa Karagöz

Dolar kurunda yakalanan sabit kur politikası, kripto para piyasaların belirsizliği gibi nedenlerden dolayı birçok vatandaş tercihini gayrimenkul yatırımından yana kullanıyor. Şubat ayında arsa arazi almak isteyenler için ise Milli Emlak Genel Müdürlükleri çok sayıda devlet arazisini, hazine toprağını satışa çıkardı. Bahçeden, tarım arazisine, zeytinlik, fidanlık gibi özel durumu olan alanlardan, ham toprak niteliğinde satışlar yapılıyor. 

DEVLET ARAZİLERİ İNANAMAYACAĞINIZ RAKAMLARDA M2 FİYATLARI SUDAN UCUZ

Devlet tarafından satılan arazilerden almak isteyenleri ilgilendiren en önemli nokta tarım arazilerinin fiyatları. Bazı şehirlerde çok ucuz m2 fiyatlarıyla çok büyük araziler satışa çıkarılıyor. Öyle ki fiyatlar bazen 10.000 TL'nin altında olabiliyor. Devletten arazi almak isteyenler için sürecin nasıl işlediği, ilanların nasıl takip edileceği ve alım satım devir teslim işlemlerinin nasıl yapıldığını aktarıyoruz. İşte Şubat 2022 dönemi için ihale başvuruları devam eden bazı duyurular. 

HAZİNEDEN ARAZİ ALMAK İÇİN

Hazineye ait olan arazilerin alım satım işlemleri biraz zaman alan bir süreç sonunda tamamlanıyor. Ancak ilan edilen fiyatlar çekilen zahmete değiyor. Zira bazen vatandaşlar için çok önemli fırsatlar çıkıyor. 

1. İlk Aşama İlanların Takibi

Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nün anasayfasında kurum tarafından satışı yapılacak olan arsa ve araziler ile lojman satış duyuruları ilan edilir. Vatandaşlar Milli Emlak üzerinden ilanları takip edebilirler. İkinci seçenek ise vatandaşların ilanları Basın İlan Kurumu (ilan gov tr) üzerinden takip etmeleri. Bu sitede de kamudan satışı yapılacağı ilan edilen gayrimenkullerin listesi olabilir. 

2. İkinci Aşama İhale Başvurusu

İlanları takip eden ve kendisine uygun satış duyurusu bulan vatandaşlar ihaleye katılacaklar. İhaleye katılmak için ise ihale tarihinden önce başvuru yapacaklar. Başvurular kurumun hazırladığı satış duyurusunda yer alan evrakların teslimi ile olacak. Başvurular için ayrıca kurumun her bir satış için ayrı ayrı belirlediği geçici teminat bedelinin de ödenmesi gerek. 

3. En Önemli Aşama İhale 

İhaleye başvurular kurumun belirlediği tarihte açık artırmaya katılacaklar. Açık artırmada vatandaşlar ihale muhammen bedeli üzerinden tekliflerini sunacaklar. En yüksek teklifi veren arsayı alma hakkı elde edecek. Daha sonra peşin yada kredi gibi seçeneklerle ödemeler tamamlanacak. 

M2 FİYATLARINI ŞEHİR ŞEHİR İNCELEYİN

Emlak365.com olarak bizlerde genel olarak sürece dair bilgilerin ardından şubat ayının kalan günlerinde ihalesi yapılacak ve başvuruları devam eden arsa arazi satışlarının bir kısmını sizlerle paylaşıyoruz. 

Konya Şubat Hazine Arazisi Satış Duyurusu

KONYA devlet arazisi satış ilanı milli emlak şubat 2021

Zonguldak Şubat Hazine Arazisi Satış Duyurusu

zonguldak

Ankara Şubat Hazine Arazisi Satış Duyurusu

ankara devlet arazisi satış ilanı milli emlak şubat 2021

Yozgat Şubat Hazine Arazisi Satış Duyurusu

yozgat devlet arazisi satış ilanı milli emlak şubat 2021

Denizli Şubat Hazine Arazisi Satış Duyurusu

denizli devlet arazisi satış ilanı milli emlak şubat 2021
Samsun Şubat Hazine Arazisi Satış Duyurusu

samsun devlet arazisi satış ilanı milli emlak şubat 2021

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@