Milli Emlak'tan İstanbul Kadıköy'de Satılık 130 Metrekare Apartman Dairesi

İstanbul'da Kadıköy Milli Emlak Müdürlüğü bir duyuru ile apartman dairesi satışı yapacağını duyurdu. Söz konusu daire 130 m2 büyüklüğünde olup ilan edilen muhammen bedel 2 milyon 250 bin TL oldu.

Emlak Haberleri 07.04.2022 - 16:49 07.04.2022 - 16:49 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Kadıköy Milli Emlak Dairesi Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile mülkiyeti kuruma ait olan, İstanbul ili Kadıköy ilçesi Erenköy Mahallesinde yer alan dairenin satılacağını açıkladı. Nisan ayının üçüncü haftasında bir ihale düzenleyeceğini açıklayan kurum, evi alma niyetinde olanlar için satışı yapılacak olan dairenin özelliklerini açıkladı. 

İSTANBUL'DA MİLLİ EMLAK'TAN SATILIK DAİRE

İstanbul'da satışı yapılacak olan dairenin Erenköy Mahallesinde yer aldığını bildiren kurum, evin Caddebostan İskele Sokakta bulunduğunu açıkladı. 368 / 124 ada parsel numarada yer alan yapıda bulunan evin brüt büyüklüğü 130 m2 olarak ilan edildi. Evin muhammen bedeli ise 2 milyon 250 bin TL olarak duyuruldu. 

Kadıköy Milli Emlak Dairesi Başkanlığı satış işlemleri için hazırladığı duyurusunda, ihale detayları hakkında da bilgi verdi. 

Kamuoyu ile paylaşılan satış açıklamasında, "Nitelikleri belirtilen Hazine adına kayıtlı taşınmazlar  2886 sayılı Devlet İhale Kanununun  45. maddesine göre "Açık Teklif Usulü" ile yukarıda gösterilen gün ve saatlerde satış/kira çıkarılmış olup ihaleler İstanbul Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, Ankara Cad. Hükümet Konağı Sk No:11 Kat: 1  Cağaloğlu, Fatih/İSTANBUL adresinde, İhale Salonunda yapılacaktır." ifadeleri yer aldı. 

İhale katılarak evi almak isteyenler 21 Nisan tarihinde kurumun açıklamasında bildirdiği adreste açık artırmaya katılacaklar. İhaleye katılacak olan vatandaşlar ihale gününden önce tüm başvuru işlemlerini tamamlayacaklar. 

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ

İhale muhammen bedeli 2.250.000 TL olurken ihale başvuruları için ödenecek olan geçici teminat bedeli 562.500 TL olarak açıklandı. Vatandaşlar bu ücreti ödedikten sonra Kadıköy Milli Emlak Dairesi Başkanlığı'nın belirttiği diğer başvuru evrakları ile başvurularını tamamlayacaklar. 

İhale başvuru işlemlerine başlayacak olan vatandaşlar ilk adım olarak kurumdan ihale şartnamesini alacaklar. Şartname alınmadan önce Kadıköy Milli Emlak Dairesinden ücretsiz bir şekilde görülebilir. Şartname ücretsiz şekilde incelendikten sonra ihaleye katılım yapılmaya karar verilirse kurumdan ücreti karşılığında alınacak ve her sayfası imzalanacak. Ardından şartnamede bildirilen esaslara göre başvurular tamamlanacak. 

İhaleye ilişkin tüm detayları Milli Emlak Dairesi Başkanlığı'nın kurumsal resmi internet sayfası ihale duyurularından takip edebilirsiniz. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@