Milli Emlak'tan Kiralık Satılık Kamu Lojmanları, İşyeri, Dükkan İlanları Arsa Arazi Duyuruları m2 Fiyatları

Milli Emlak Genel Müdürlüğü gayrimenkul satış duyuruları arttı. 10'dan fazla şehir için yeni kiralık ve satılık konut işyeri dükkan arsa arazi ilanları geldi. Almak yada kiralamak isteyenlere o liste.

Emlak Haberleri 14.01.2022 - 09:45 14.01.2022 - 09:45 Mustafa Karagöz

Gayrimenkul satış ilanlarına yeni gün itibariyle çok sayıda duyuru eklendi. Ocak ayının ikinci yarısından itibaren geçerli olacak satış duyurularını incelemek isteyenler için çok sayıda şehirde fırsatlar sunuldu.  Kiralık konut yada işyeri arayanlar için belediyelerden ve milli emlak müdürlüklerinden yeni duyurular gelirken satılık gayrimenkuller ise daha geniş kapsamlı oldu. 

MİLLİ EMLAK'TAN KİRALIK SATILIK GAYRİMENKULLER

Kamu kurumları tarafından yayımlanan gayrimenkul alım satım ilanlarına başvuruda bulunacak olanlar için son duyurular Antalya, Ağrı, Aydın, İstanbul, Eskişehir, Konya, Afyonkarahisar, Kocaeli, Muğla için oldu. Ancak listede bu şehirlerin dışında hemen hemen her il için farklı gayrimenkul türleri için duyurular bulunuyor. 

Kiralık Satılık Lojman İlanları

Vatandaşlar için yayımlanan duyurular arasında kiralık lojman satış duyuruları bulunmakta. Güncel listelerde 14 15 Ocak sonrası için alınacak başvurularda 1 adet kiralık ev ilanı 22 ade ise satılık lojman ilanı bulunmakta. 

14 19 ocak gayrimenkul satışı (1)

14 19 ocak gayrimenkul satışı (2)

Diğer Gayrimenkul İlanları

Kamu kurumlarının yayımladığı duyurular arasında arsa ve arazi ilanları da çok fazla sayıda. Birçok şehirde tarım arazisi, tarla, bahçe, fidanlık, ham toprak, konut imarlı arsa özelliklerinde olan gayrimenkuller satılacağı ilan edildi. 

14 19 ocak gayrimenkul satışı (4)

14 19 ocak gayrimenkul satışı (5)

Kiralık İşyeri İlanları

Kiralık işyeri ilanlarında ise belediyelerin duyuruları listede baskın durumda. İl ve ilçe belediyeleri çok sayıda kiralık dükkan ilanı yayımladılar. Bu duyurulara dair son ilanları liste halinde emlak365.com olarak sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

14 19 ocak gayrimenkul satışı (3)

KAMU KURUMLARINDAN GAYRİMENKUL NASIL ALINIR?

Kamu kurumlarından gayrimenkul alım sürecine katılmak için vatandaşların iki aşamalı bir sürecine katılmaları gerekiyor. Kurumlar gayrimenkul satış ilanlarında ihale düzenleneceğini belirtirler. İhale süreci ya kapalı ihale usulü ile yada açık ihale usulü ile olur. 

Vatandaşlar kurumların ilan ettiği tarihler arasında ihale başvurularını yaparlar. İhale başvurusunda bulunmak isteyenler kurumların ihale birimlerine gidecekler ve buraya talep edilen tüm evrakları teslim edecekler. Ardından her bir gayrimenkul için belirlenen geçici teminat bedelini ödeyecekler. Ödemelerin yapılmasının ardından ihale başvuruları tamamlanmış olacak. 

Kurumların ihale başvurularını kabul etmesinin ardından ihale tarihi beklenecek. İhale tarihinde kurumun ilan ettiği adrese gidecek olan vatandaşlar gayrimenkullere muhammen bedel üzerinden teklif verecekler. En yüksek teklifi verenler ihaleleri alma hakkı elde edecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@