Milli Emlak'tan Satılık Yerler Şubat 2022! 70 İlde 5.525 Hazine Arazisi, Arsa Satışları Nerede İse M2 Fiyatına Yapılacak

Arazi, tarla ve arsa yatırımı yapmak isteyen kişilere Milli Emlak / arsa satışları Şubat 2022 ilanları yayımlandı. 70 ilde satışa çıkan Milli Emlak hazine arazileri, arsa ve tarla satışına başladı.

Emlak Haberleri 10.02.2022 - 08:45 10.02.2022 - 08:45 Gülcan Özer

Yükselen fiyatları ile gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen kişilerin yeniden radarına giren arsa ve tarla fiyatları talebin artması ile yükselişini hızlandırmıştı. Hem kendisi, hem çoluk çocuğu için arsa yatırımı yapmak isteyen kişilere beklenen fırsat ilanları Milli Emlak tarafından sunuldu. Milli Emlak tarla satışı yanı sıra satılık hazine arazileri, arsa, bağ, bahçe ve ham toprak gibi çok sayıda farklı ilanı satışa sundu. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda, mülkiyeti hazineye ait olan ve kullanılmayan, atıl durumda bulunan ya da işgalli olan arsa, tarla gibi taşınmazların Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından satışa sunulduğu ilan edilmişti. Hazine taşınmazları için verilen ilanlar Milli Emlak tarafından yayımlanırken beklenen Şubat ayı ilanları da sitede yerini aldı. 

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI 2022 ŞUBAT! HAZİNE ARAZİLERİ SATIŞI SON DURUM NE?

Mülkiyeti hazineye ait olan taşınmazlar için satış ilanları Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Milli Emlak Genel Müdürlüğü üzerinden yayımlanıyor. Yine hazine taşınmazları Milli Emlak il ve ilçe müdürlükleri üzerinden yapılıyor.

milli emlak arsa satışları

Satışlarda piyasa koşullarının çok daha altında yer alan ve nerede ise m2 fiyatına tamamı satılan arsa ve tarlalar için ödeme kolaylıkları da sunuluyor. Bugün itibari ile internet sitesinde 70 ilde yer alan 5 bin 525 hazine taşınmazı için başvuru yapılabiliyor. 

milli emlak satış fiırkatları

MİLLİ EMLAK 5 YIL EMLAK VERGİSİ MUAFİYETİ, SATIŞTA SIFIR TAPU HARCI VE KDV MUAFİYETİ FIRSATI SUNUYOR! 

Milli Emlak tarafından satışa sunulan taşınmazların tümünde alımda bulunmak isteyen kişilere tapu işlemlerinde sıfır tapu harcı ve KDV muafiyeti sunulurken buna ek olarak 5 sene emlak vergisi muafiyeti hakkı da tanınıyor. Yine alımda bulunan kişiler isterlerse peşin ödeme yapabilirken isterlerse ise ödemelerini 2 yıl vadeli olarak 24 ay taksitle yapabiliyor. 

MİLLİ EMLAK'TAN ARSA NASIL ALINIR, MİLLİ EMLAK ARSA, TARLA, ARAZİ SATIŞI NASIL YAPILIR?

Milli Emlak hazine arazisi satışı kurumun resmi internet sitesi olan Milli Emlak GOV TR üzerinden yayımlanmakta olup, hazine arazileri için başvurular Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri, Emlak Müdürlükleri, Milli Emlak Müdürlükleri ve Milli Emlak Şeflikleri üzerinden yapılmaktadır. 

milli emlak fiyatları

HAZİNE ARAZİLERİ LİSTESİ: MİLLİ EMLAK SATILIK ARSA FİYATLARI KAÇ TL, M2 FİYATI NE KADAR?

Hazine arazilerinin satışı konusunda Milli Emlak yeni ilanlarını yayımlamaya devam ederken söz konusu ilanlarda en düşük fiyatlar 750 liradan başlıyor. Milli Emlak Satılık arsa ilanları için Yozgat Sorgun'da bulunan 175,96 m2 büyüklükte arsa için 2.640 TL fiyat belirlerken Balıkesir Kepsut ilçesinde yer alan 862,5 m2 tarla için ise satış fiyatı 4.312,50 TL olarak ilan edildi. Kesin bir m2 fiyatı bulunmakta olup her taşınmaz için fiyatlama ayrı yapılmaktadır.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@