Milli Emlak'tan Ve Belediyelerden Farklı İllerde Satılık Yatırımlık Arsalar!

Belediyelerden ve Milli Emlak'tan çeşitli vasıflı arsaların satışlarına dair ihale ilanları yayınlandı. İşte arsa yatırımı yapmak isteyenlere önemli fırsatlar sunan arsa satış ihalelerinin ayrıntıları

Emlak Haberleri 13.10.2021 - 01:21 13.10.2021 - 01:28 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de belediyeler ve Milli Emlak tarafından belediye mülkiyetinde bulunan veya Hazine'ye ait olan arsalar dönem dönem satışa çıkarılıyor. Arsa yatırımı yapmak isteyenler bu arsa satış ihalelerine katılarak oldukça kazançlı çıkabilecekleri fiyatlardan arsaları satın almaya hak kazanabiliyorlar. Resmi Gazete'de belediyelerden ve Milli Emlak'tan yapılacak arsa satışlarına dair ihale duyuruları yayınlandı. 

MİLLİ EMLAK'TAN ESKİŞEHİR SARICAKAYA'DA SATILIK ARSA 

Sarıcakaya Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliği tarafından yayınlanan ilana göre Eskişehir ili, Sarıcakaya ilçesi, Düzköy Mahallesinde bulunan 59.765 metrekarelik tarla vasıflı imarsız arazi 3 Milyon 167 Bin 559 TL'lik tahmini bedelle satışa çıkarıldı. Bu arsa satış ihalesine katılıp teklif vermek isteyenlerin 791.889 TL değerinde geçici teminat bedelini ödemeleri gerektiği bildirildi. 

İlgili taşınmazın satışı için 25 Ekim 2021 tarihinde saat 14:00'da açık teklif usulü ile ihale düzenlenecek. İhale Sarıcakaya Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliği tarafından yapılacak. İhaleyi kazananlar peşin veya taksitli şekilde ihale bedelini ödeyebilecekler. 

MİLLİ EMLAK SAKARYA KARASU'DA ARSA SATIYOR

Sakarya Karasu Milli Emlak Şefliği tarafından yayınlanan ilana göre ilçenin Aşağı Aziziye Mahallesi ve Daracıkada mevkiinde bulunan 8.044 metrekare yüzölçüme sahip turizm ve ikinci konut yerleşme alanı imar durumuna sahip olan arsa satışa çıkarıldı. Bu arsa için 5 Milyon 638 Bin 448 TL tahmini satış bedeli belirlendi. 

Arsa satış ihalesinin 27 Ekim 2021'de saat 11:00'da yapılacağı açıklandı. İhalede açık teklüf usulünün uygulanacağı bildirildi. İhaleye katılmak isteyenlerin 563.844 TL'lik geçici teminat bedelini ödemeleri gerektiği açıklandı. 

karasu arsa satışı

ANKARA ALTINDAĞ BELEDİYESİ ARSA SATIŞ İHALESİ DUYURUSU 

Ankara Altındağ Belediyesi tarafından bir ilan yayınlanarak arsa satışı yapılacağı duyuruldu. Bu ilana göre ilçenin Ulubey Mahallesi'nde bulunan 6.042 metrekarelik arsa 8 Milyon 460 Bin 144 TL'lik muhammen bedelle satışa çıkarıldı. Satışa çıkarılan arsanın metrekare fiyatının 1.400 TL olduğu açıklandı. Tüm bu bedellere ise KDV ekleneceği ilan edildi. 

Ankara Altındağ Belediyesi tarafından yapılacak olan arsa satış ihalesinin 27 Ekim 2021 tarihinde saat 16:00'da açık teklif usulü ile gerçekleştirileceği bildirildi. 

altındağ belediyesi arsa satış duyurusu

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MESKEN SAHASI İMARLI ARSA SATIŞI

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bir arsa satış ilanı yayınlandı. Buna göre Selçuklu ilçesinde Sille Mahallesi'nde bulunan 10.492 metrekarelik mesken sahası imarlı arsa ihaleyle satışa çıkarıldı. Bu arsa için 16 Milyon 800 Bin TL muhammen bedel belirlendi. 

Konya Büyükşehir Belediyesi arsa satış ihalesinin 26 Ekim 2021 tarihinde kapalı teklif usulü ile yapılacağı bildirildi. İhaleyi kazanan gerçek veya tüzel kişinin ihale bedelini 1 taksit peşin ve geri kalanın 29 taksit şeklinde ödeyebileceği açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@