Milli Emlak'tan Yılın Son Fırsatı: Hazine Arazileri Satışı! 1.000 M2 Kamu Arazisi 2 Bin TL Fiyatla Satılıyor

Mülkiyeti kamuya ait olan hazine arazileri satışı için Milli Emlak beklenen ilanları yayımladı. 47 ilde 1207 adet kamu arazisi satışa çıktı. Milli Emlak hazine arazileri satışı nasıl yapılır?

Emlak Haberleri 09.12.2021 - 07:35 09.12.2021 - 07:38 Gülcan Özer

2021 yılının dolmasına sayılı günler kala Milli Emlak Genel Müdürlüğü beklenen ilanları yayımladı. Milli Emlak hazine arazileri satışı için yayımladığı ilanları güncelledi. 47 farklı ilde yer alan 1.207 kamu arazisi, tarla, bahçe, çalılık ve ham toprak satışa sunuldu. 

Arsa yatırımcısı için büyük fırsatlar sunulan ilanlarda farklı illerde yer alan çok sayıda hazine taşınmazı piyasa fiyatının nerede ise 4'te 1 fiyatına satışa sunulmuş oldu. Üstelik hazine arazilerinin satışı 5 senelik emlak vergisi muafiyeti, sıfır tapu harcı ve taksitle ödeme imkanı sunulması gibi çok sayıda alım fırsatı da sunuyor. 

MİLLİ EMLAK HAZİNE ARAZİLERİNİN SATIŞI İÇİN YENİ SATILIK ARSA, TARLA, BAHÇE İLANLARI YAYIMLANDI! 

Mille Emlak tarafından yayımlanan ilanlar kapsamında Türkiye geneline yayılan 47 ilde bulunan ve mülkiyeti kamu ile hazineye ait olan taşınmazlar satışa sunuldu. Yayımlanan ilanlar kapsamında en düşük satış fiyatına sahip olan ilan Ankara Polatlı ilçesinde yer alan 65,73 m2 büyüklüğe sahip olan arsa için verilen bin liralık ilan oldu. 

milli emlak hazine arazileri ilanları 1

Bu ilanın yanı sıra farklı şehirlerde yer alan çok sayıda cazip fiyatlı arsa ilanı da satışta yerini aldı. Kütahya'nın Simav ilçesinde yer alan 1.082 metrekare büyüklüğe sahip olan hazine arazisi 2 bin liraya satışa sunulurken bu ilan için başvuru Kütahya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı il müdürlüğü tarafından kabul edilecek. İlan hakkında bilgilendirme ise 0274 223 90 71 numaralı telefondan da yapılabilecek. 

milli emllak hazine arazileri satışı 2

MİLLİ EMLAK HAZİNE ARAZİLERİ LİSTESİ ARALIK 2021 AÇIKLANDI! 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden beklenen Aralık ayı satış ilanları yayımlandı. 47 ilde yer alan toplam 1.207 hazine arasizi satışı için ilana çıkıldı. Listede yer alan arsaların satışları için yetkilendirilen il ve ilçe müdürlükleri de belirlendi. 

milli emlaktan nasıl arazi alınır

HAZİNE ARAZİLERİNİN SATIŞI NASIL YAPILIR?

Satılık hazine arazileri için ilanlar Milli Emlak Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden yayımlanmakta olup Milli Emlak GOV TR internet sitesi üzerinden verilen her ilanda yetkili Milli Emlak şube müdürlüğü, başvuru tarihi ve şartları bilgilerine yer verilmektedir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@