Milli Piyangonun 70 Milyon Liralık Büyük İkramiyesi Suriye Vatandaşına Mı Çıktı?

Üzerinden 7 ay geçmesine rağmen 70 milyon liralık büyük ikramiye sahibini halen bulmazken büyük ikramiyenin Suriye vatandaşına çıktığı iddiası gündeme bomba gibi düştü! 70 milyon liralık büyük ikramiye sahibini aramaya devam ediyor.

Gündem 26.07.2019 - 15:06 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Üzerinden 7 ay geçmesine rağmen 70 milyon liralık büyük ikramiye sahibini halen bulmazken büyük ikramiyenin Suriye vatandaşına çıktığı iddiası gündeme bomba gibi düştü!

70 milyon liralık büyük ikramiye sahibini aramaya devam ediyor. Yılbaşı gecesi yapılan çekilişte büyük ikramiye bu sene tam bilete isabet ederken 70 milyon liranın talihsiz talihlisi hala ortaya çıkmadı. Suriyeli Parayı Almak İçin Türk Vatandaşı Olmayı Bekliyor! Milli Piyango yetkilileri halen büyük ikramiyenin sahibinin çıkıp parasını almasını beklerken ortaya atılan iddialar ve gelen ödül telefonları kurumu bezdirdi. Her gün yüzlerce telefon alan ve "ödül bana çıktı" açıklaması yapan kişilerden bıkan kurum talihlinin ortaya çıkarak parayı almasını istiyor. Kolin İnşaat Sahibi Naci Koloğlu Büyük İkramiye İle Anılmıştı! Hatırlanacağı üzere yılbaşı çekilişinin ardından HDP milletvekili Dr. Adnan Selçuk Mızraklı bir tweet atmış ve büyük ikramiyenin Naci Koloğlu'na çıktığını ve KOLİN İnşaat'tın bu parayı Bilal Erdoğan'ın kurduğu vakıfa aktaracağını duyurmuştu. Asılsız iddianın ayyuka çıkması üzerine Naci Koloğlu ve Kolin İnşaat açıklama yapmış söz konusu büyük ikramiyeyi kazanmadıklarını ve bilet almadıklarını duyurmuştu. Yeni İddia Suriyelilere Çıktığı Yönünde! Ortaya atılan son iddia ise büyük ikramiyenin Suriyeli bir kişiye çıktığı, söz konusu kişinin Türk vatandaşı olmak için başvuruda bulunduğu ve vatandaşlık onayı almayı beklediği yönünde. Kulislere sızan bilgiye göre Milli Piyango İdaresi gelen aramayı henüz kesinleşmediği için kamuoyu ile paylaşmadı. Hatırlanacağı üzere daha önce de gurbetçi olduğunu söyleyen bir kişi aramış ve parayı almaya geleceğini söylemiş ancak aradan geçen uzun süreye rağmen arayan kişi ortaya çıkmamıştı. Konu hakkında açıklama yapan CHP'li Mahmut Tanal “Örneğin idareyi arayan bir şahıs, ‘Suriyeliyim. Satın aldığım bilete ikramiye çıktı. Türk vatandaşlığına başvurdum. Türk vatandaşlığına kabul edilince gelip 70 milyon TL’yi alacağım' diyor. Bu durumdan en fazla rahatsızlık duyması gereken kurum, Milli Piyango İdaresi’dir. Gerekirse özel dedektif tutup bilet sahibini aramaları lazım. Çünkü gün geçtikçe söylentiler başını alıp gidiyor ve Milli Piyango çekilişlerine olan güven azalıyor. Söylentiler, iddialar, bilet satışlarını da düşürüyor” dedi.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@